Balkanski derbi u Ligi šampiona: Zagreb ostavio Eurofarm Pelister na -9 - Balkan-Handball.com
Naslovna Evropa Balkanski derbi u Ligi šampiona: Zagreb ostavio Eurofarm Pelister na -9

Balkanski derbi u Ligi šampiona: Zagreb ostavio Eurofarm Pelister na -9

Jedno poluvreme nedovoljno za pozitivan rezultat gostiju

U regionalnom derbiju 5. kola EHF Lige šampiona ekipa Zagreba je pobedila šampiona Makedonije, ekipu Eurofarm Pelistera 27:18 (10:10). U duelu sa čvrstim odbranama ipak je presudilo iskustvo domaćina koji su ključnu razliku stekli tek krajem 49. minuta kada su otišli na četiri gola prednosti. Do kraja meča nokautirali su protivnika i svoju prednost povećali na devet golova razlike. Ovo je za šampiona Hrvatske peti osvojeni bod ove sezone u najelitnijem evropskom takmičenju, dok je ekipa iz Bitolja i dalje bez osvojenog boda. Najefikasniji kod domaćina su bili Kos i Kavčić sa po pet golova, dok je Uros Borzaš sa tri gola još iz prvog poluvremena bio najefikasniji kod makedonskog šampiona.

Prvi deo utakmice bio je propraćen velikim brojem tehničkih grešaka na obe strane. Šampion Hrvatske je imao deset, dok je prvak Makedonije imao četiri. U prvom poluvremenu su se najviše istakle odbrane obe ekipe na čelu sa golmanima Mandićem i Lesjakom koji su imali pet odbrana. Timovi su se međusobno smenjivali u vođstvu. Pelister je u dva navrata serijom 3-0 uspevao da pređe u vođstvo, ali se Zagreb brzo vraćao da bi se na poluvreme otišlo sa egalom 10:10. Zanimljiva činjenica u prvom poluvremenu bila je ta da kod domaćina od deset postignutih golova bilo devet različitih strelaca, dok je kod gostiju najefikasniji bio Uroš Borzaš koji je tri puta pogodio mrežu Mandića.

U drugom poluvremu ponovo su obe ekipe krenule čvrsto u odbranu. U 36. minutu posle jednog nesmotrenog poteza nad Dibirovim, Nenad Kosteski je dobio direktan crveni karton. Zagreb je u 42. minutu prvi put (još od 25.) poveo sa dva gola prednosti, ali su se zeleno-beli brzo vratili u meč. Serijom golova iskusnog Timura Dibirova šampion Hrvatske se ponovo „odlepio“. Pavle Petrović je dobio treće iskljucenje zbog toga je morao da se pridruži Kosteskom na tribinama. Sa dva igrača manje u rosteru Pelistera, plavi su u 47. minutu stigli do tri gola prednosti što je u tom trenutku bila najveća prednost za jednu od ekipa. Do kraja utakmice Zagreb je konstantno povećavao prednost koja je na kraju iznosila devet golova.

U sledećem kolu Lige šampiona hrvatski tim gostuje u Mađarskoj gde će igrati protiv Pik Segeda, dok će Pelister nakon derbija protiv Vardara u domaćem šampionatu ugostiti šampiona Poljske ekipu Kijelcea.

RK Zagreb: Kos 5, Walczak 2, Faljić 1, Klarica 3, Gojun 1, Sirotić 2, Čupić 2, Dibirov 3 , Kavčić 5, Glavaš 1, Morales 1, Suholežnik 1.

Trener: Nenad Šoštarić

Eurofarm Pelister : Tajnik 2, Borzas 3, Peshevski 2, Cehte 1, Radivojevic 2, Petrovic 1, Petar Atanasijevic 1, Gjorgovski 1, Kosteski 1, Seri 2, Vasilev 2.

Trener: Aleksandar Jović