BiH lako pala u Valjadolidu - Balkan-Handball.com
Naslovna Evropa BiH lako pala u Valjadolidu

BiH lako pala u Valjadolidu

Očekivano, reprezentacija BiH nije mogla više od časnog poraza od Španije na debiju novog selektora Bilala Šumana. Pred punim tribinama dvorane u Valjadolidu, domaćin je slavio rezultatom 30:21 (12:6), i upisao prvi trijumf u Grupi 3 kvalifikacija za naredno Evropsko prvenstvo.

S druge strane, i Špancu su prvi put nastupili pod dirigentskom palicom Đordija Ribere, naslednika Manola Kadenjasa koji je prethodno predvodio selekciju Brazila.

„Furija“ je furiozno odigrala drugi deo prvog poluvremena, naročito u odbrani, i golom Sarmienta u 27. minutu povela sa 11:4, a na odmor otišla sa 12:6.

„Zmajevi“ su vodili na startu, sve do rezultata 4:3, kada je usledio crni period od čak 15 minuta bez pogodka. Jedan od uzroka je i činjenica da je najubojitiji strelac gostiju, Nikola Prce, šutirao 1/6 u prvom poluvremenu.

Nije uspeo Šuman da trgne svoje izabranike na pauzi. Španija se nije libila da pokaže da je značajno kvalitetniji rival od BiH, a razlika je nastavila da raste sve do plus 11 u 40. minitu, kada je Sančez pogodio za 18:7.

Konačno su i Španci smanjili gas, gosti su dobili malo prostora da se razigraju, Panić i Toromanović su približili svoju selekciju na 23:15 u 50. minutu, ali je minus osam bio maksimum za balkansku selekciju.

Najefikasniji u pobedničkim redovima bio je Valero Rivera sa sedam golova, ispred Tomasa i Entreriosa sa po četiri. Na drugoj strani, Panić je bio najbolji sa šest, dok je Nuić postigao četiri.

BiH u narednom kolu dočekuje Austriju (6. novembar), dok Španija gostuje u Finskoj.