MARKINI JUNACI POKORILI SLOVAČKU: BiH u baražu za Mondijal! - Balkan-Handball.com
Naslovna Evropa MARKINI JUNACI POKORILI SLOVAČKU: BiH u baražu za Mondijal!

MARKINI JUNACI POKORILI SLOVAČKU: BiH u baražu za Mondijal!

Reprezentacija Bosne i Hercegovine obezbedila je učešće u baražu za naredno Svetsko prvenstvo koje će se 2017. godine održati u Francuskoj. „Zmajevi“ su takav status obezbedili pobedom u gostima protiv reprezentacije Slovačke u Trnavi  rezultatom 26:24 (13:12).

U dosta izjednačenoj i napet utakmici, izabranici Dragana Markovića su vodili većim delom utakmice. Meč je rešio Muhamed Zulfić, golom 35 sekundi pre kraja.

Selekcije su se smenjivale u vođstvu tokom prvih 30 minuta, a gosti su na odmor otišli sa minimalnom prednošću.

Dobro je krenula BiH u nastavku, povela sa 16:13, ali nije uspela da prelomi meč do poslednjeg minuta. Slovaci su izjednačili na 21:21 osam minuta pre kraja, da bi Tarabokia, a potom Karačić vratili minimalnu prednost gostima u 55. minutu. Zulfić je podigao na plus dva, a potom i razrešio sve dileme u poslednjem minutu.

U drugom meču grupe Litvanija je savladala Kosovo 42:23