BLAUGRANA VIDELA DERBI: Vardar pokazao zube prvaku Evrope! - Balkan-Handball.com
Naslovna Evropa BLAUGRANA VIDELA DERBI: Vardar pokazao zube prvaku Evrope!

BLAUGRANA VIDELA DERBI: Vardar pokazao zube prvaku Evrope!

Rukometaši Vardara poraženi su u Barseloni 31:30 (13:16) od aktuelnog šampiona Evrope, ali su i po ko zna koji put ove sezone pokazali da više nema tog tima na starom kontinentu, koji ih može savladati a da se dobro ne pomuči. Tim Raula Gonzalesa disao je za vrat velikom španskom šampionu u Blaugrani, a za totalni preokret, malo je falilo.Više odbrana Arpada Šterbika, bolja realizacija u presudnim trenucima, bolji povratak u fazu odbrane, još neki raspoloženi igrač u bekovskoj postavi…

Prvi deo meča obeležio je neko od koga se to nije očekivalo. Tunišanin Vael Žaluz odigrao je meč života, postigao 12 golova, a za prvih 14 minuta već je šest puta varao Arpada Šterbika. Posle 6 minuta Barselona je imala 5:1, vratio se Vardar brzo u meč, a domaći sastav, iako lišen standarne pomoći Kirila Lazarova, koji je odigrao najlošiji meč sezone postigavši samo jedan gol iz devet pokušaja, još jednom je bio na +3 – 13:9 pri kraju prvog dela.

Zato je furiozan start makedonskog šampiona viđen posle odmora. Raspucao se Sergej Gorbok, neophodan za velike domete Vardara. Ruski levi bek preokrenuo je za tri minuta sa 16:13 na 17:16 i tada je krenula rovoska borba gol za gol.

Još samo jednom je Vardar bio u vođstvu pri rezultatu 21:20 u 40. minutu. Sve ostalo pripalo je Barsi, ali je sastav Raula Gonzalesa bio uvek tu na gol-dva.  Osim Gorboka, nije bilo beka koji bi povukao kada je trebalo.

Vezao je Igor Karačić dva gola za novo približavanje 28:27 (55.), ali to nije bilo dovoljno. Gonzales je previše dugo čekao Aleksa Dušebajeva (1/6), i Šterbik sa 13 odbrana nije dobio zamenu u trenucima kada mu nije išlo. Vardar je ostao bez meč vinera, a samim tim i bez bodova, i pored odlične partije koja nagoveštava sjajan revanš u Skoplju za sedam dana.

1. FC Barcelona Lassa7511211:194(17)11
2. HC Vardar7502207:180(27)10
3. MOL-Pick Szeged7403197:194(3)8
4. Rhein-Neckar Löwen6312162:153(9)7
5. KS Vive Tauron Kielce6222181:177(4)6
6. IFK Kristianstad7205203:219(-16)4
6. Montpellier HB6204162:176(-14)4
8. KIF Kolding Kobenhavn6105149:179(-30)2