BLIJEDO IZDANJE PLINARA: Flensburg iz Arene sa +7 - Balkan-Handball.com
Naslovna Evropa BLIJEDO IZDANJE PLINARA: Flensburg iz Arene sa +7

BLIJEDO IZDANJE PLINARA: Flensburg iz Arene sa +7

IZ ARENE ZAGREB

TOMISLAV LAURIĆ

Lavovi večeras nisu opravdali nadimak koji im zagrebačka publika pridaje. Nije to bila igra na koju su navikli svoju publiku, odigrali su kvalitetno svega 20-ak minuta. Serijom 8:0 Flensburg si je već do poluvremena osigurao prednost od 10:15. U nastavku si je ‘zakuao’, silnim tehničkim greškama vratio Zagreba na 16:16 no Vujin tim danas nije bio zreliji i spremniji za potpuni preokret. Čim se Flens uozbiljio, dominirao je Arenom i potpuno zasluženo odnio pobjedu sa visokih 23:30.

PPD ZAGREB – SG FLENSBURG-HANDEWITT23:30 (10:15)

Gledalaca: 9000
Isključenja:  Zagreb 4 minute (Šebetić, Valčić), Flensburg 8 minuta (Lauge, Kozina x3)
Sedmerci: Zagreb2/2, Flensburg 3/3

PPD ZAGREB: Stevanović (5 obrana), Ivić (7 obrana); Sabljić, Vujić, Kontrec 1, Šprem, Šebetić 8, Marković, Raković 4, Horvat 2, J. Valčić 2, T. Valčić, Obranović 1, Vukić, Kovačević 1, Pavlović 4  Trener: Veselin Vujović

SG FLENSBURG-HANDEWITT: Andersson (16 obrana), Möller; Karlsson, Eggert 4, Glandorf 4, Mogensen 4, Svan Hansen 7, Wanne, Đorđić, Jakobsson, Toft Hansen 4, Lauge Schmidt 3, Mahe 4, Radivojević, Kozina  Trener: Ljubomir Vranješ

SEMAFOR: 4:2 (6′), 4:5 (12′), 4:10 (19′), 6:10 (22′), 7:13 (25′), 10:15 (30′), 16:16 (39′), 16:19 (42′), 18:23 (47′), 19:25 (51′), 21:26 (56′), 23:30 (60′)

IGRAČ UTAKMICE: Mattias Andersson

Uvodni je dio utakmice pripao domaćinu. Zagrebaši su pohod iskupljenja započeli agresivnom obranom, dubokim izlaskom prema Mogensenu. Preko Horvata i Šebetića poveli sa 2:0, u šestoj minuti imali 4:2.

Bilo je to sve kvalitetno od Zagreba u prvom poluvremenu. Do odlaska na odmor gledala se potpuna dominacija Ljubina sastava. Punih 14 minuta Plinari nisu uspjeli pronaći put do Anderssonove mreže. Žestoka obrana i kontra – bio je vrlo jednostavan Flensburgov put do serije 8:0 i preuzimanja kontrole nad susretom. Njemački je predstavnik u tom periodu igre bio pokretljiviji, odlučniji. Predvodio ih je Svan sa svoja do tada postignuta četiri pogotka.

Zagreb je Flensovu seriju prekinuo tek u 20. minuti. Uspješan iz sedmerca bio je Raković, nedugo nakon što je Vuja vidno nezadovoljan igrom ‘opleo’ po kapetanu Horvatu. Pune 24 minute trebale su proći da Zagrebovi bekovi postignu svoj prvi pogodak iz klasičnog dizanja izvana. Stepančićev izostanak bio je evidentan. Bez ikakvih su problema Ljubini Jungsi održavali prednost, otišli na predah sa 10:15.

PET MOMENATA UTAKMICE:

–ZAGREB U 1. POLUVREMENU ZABIO SAMO JEDAN GOL U 5′ IGRE S IGRAČEM VIŠE
– PRVI GOL ZAGREBOVOG BEKA IZ KLASIČNOG DIZANJA U 24′ (ŠEBETIĆ)
– RAPIDNI ULAZAK ZAGREBA U 2. POLUVRIJEME (6:0, 32′-39′)
–MATTIAS ANDERSSON SERIJOM OBRANA VRAĆA PREDNOST FLENSU (18:24, 48′)
– TOBIAS KARLSSON NIJE NI ULAZIO U IGRU

Nastavak utakmice – identična priča. Furiozno su Vujini puleni otvorili poluvrijeme. Nakon uvodnog pogotka Eggerta u idućih osam minuta kreiraju seriju od 6:0, vraćaju utakmicu u potpuni egal. i onda opet sumrak.

Mogensen uzima konce igre u svoje ruke, postiže dva iduća pogotka i započinje novi period dominacije svoga tima. Nadovezao se vratar Andersson, branio sve što je bilo potrebno. Flens je već u 47. minuti preko Tofta opet stigao do pet pogodaka prednosti, bez ikakvih problema kontrolirao meč do samog kraja.

I sve to bez Tobiasa Karlssona. Ključni defanzivac njemačkog sastava bio je pošteđen napora u današnjem meču. Izvrsno ga je zamijenio Kozina, bio jedna od ključnih karika dolaska do pobjede. Zagrebova obrana pak ni blizu one kakvu je Zagrebova publika navikla gledati. Sa svega 20-ak minuta solidne igre nije se moglo parirati bitno razigranijem Flensburgu.