Blistavo veče Vardara, Meškov Brest nemoćan u Skoplju! - Balkan-Handball.com
Naslovna Evropa Blistavo veče Vardara, Meškov Brest nemoćan u Skoplju!

Blistavo veče Vardara, Meškov Brest nemoćan u Skoplju!

Rukometaši Vardara ostvarili su prvu pobedu u novoj sezoni EHF Lige šampiona. Nakon remija sa Elverumom u Norveškoj, tim Veselina Vujovića nagovestio je potencijal sjajnom igrom i rutisnkom pobedom protiv prošlogodišnjeg četvrtfinaliste elitnog takmičenja, Meškov Brestom – 35:27 (19:13).

Morales i Taleski vodili Vardar do 6:2 u 11. minutu, uz odličnu, motivisanu odbranu potpomognutu hukom sa tribina. Brojni nedostaci desetkovanog sastava Danija Gorda, izloženi su pod nogama odličnog domaćina, u čijem su se napadu nadalje ređale partiture braće Njokas, Gadže i ostalih. Par kontra napada Dibirova u samoj završnici prvog poluvremena doneli su domaćinu maksimalnih 19:12, međutim, time nije prebrinuta briga oko bodova.

Ekipa poput Meškov Bresta je morala da se izbori za period bolje igre, ali je tajm-aut Vujovića presekao protivnički nalet, pri rezultatu 26:23. Imao je Vailupov priliku da smanji na minus dva i najavi dramu, ali nije uspeo. Kazna je bila ekspresna i ubitačna – Vardar je pobegao na 30:24, i otklonio poslednju dilemu.

Braća Njokas su i u drugoj utakmici dokazali da će biti veliko pojačanje, iako nisu bili planirani u viziji novog-starog šefa struke. Kako stvari stoje, neće se tugovati za Edaurdom Gurbindom, pošto je Kevin Njokas bio na vrhu visine zadatka – 8/8, dok je njegov brat Olivije nekoliko puta dobrano prodrmao kukove rivalima i doprineo sa tri gola, u trenucima kada je domaćin stvarao opipljiviju prednost.

Vardar 1961 – Meshkov Brest 35-27  (19-13)

Vardar 1961 : Tomovski 1o odbrana, Safar 2 odbrane –  Alix Nyokas 8, Timur Dibirov 5, Yoel Cuni 5, Ante Gadza 4, Olivier Nyokas 3, Jeremy Toto 3, Filip Taleski 2, Stojanche Stoilov 2, Bakary Diallo 1, Darko Djukic 1, Ali Safar 1.

Meshkov Brest : Matskevič 3 odbrane, Ušik 2 odbraneStanislav Kasparek 6, Stas Skube 5, Andrei Yurynok 5, Vladimir Vranjes 4, Mikita Vailupau 4, Baptiste Bonnefond 3.

SEMAFOR: 1:0, 3:1, 6:2, 7:5, 11:9, 14:10, 16:10, 19:12, 22:19, 25:20, 26:23, 30:24, 32:26,