Boris Rojević posle Alkaloida: Prezadovoljan sam, idemo u Dansku da se nadigravamo - Balkan-Handball.com
Naslovna Evropa Boris Rojević posle Alkaloida: Prezadovoljan sam, idemo u Dansku da se nadigravamo

Vojvodina je savladala skopski Alkaloid 34:29 i tako obezbedila plasman u TOP 16 fazu EHF Lige Evrope gde će igrati sa Flensburgom i Kadetenom iz Šafhauzena, zajedno sa danskim Silkeborgom protiv koga će se u poslednjem kolu boriti za prenošenje sva četiri boda.

Trener Boris Rojević sijao je od sreće na konferenciji za medije posle meča:

Kire je pokušao na sve mogu moguće načine da nas iznenadi, i pliću odbranu, i dublju, i flaster, ali dobro smo se spremili. Spremili smo i četvrtog beka na toj širokoj odbrani da neutrališemo to. Videli smo da su jako poremetili Silkeborg, znali smo da će pokušati to i sa Borisom. Zadovoljan sam kako smo napadali 6-0 i kako smo trčali u prvom poluvremenu. Nisam zadovoljan odbranom u poslednjih 15 minuta gde se videla nonšalantnost na 6-7 razlike. Stalno im govorim da ako želimo da budemo evropski klub moramo da igramo svih 60 minuta. Prezadovoljan sam, dugo godina nismo igrali Ligu Evrope. Proći ovakvu grupu nije lako, dobili smo sva tri protivnika. Idemo u Dansku da probamo, nemamo šta da izgubimo, a tada možemo biti najopasniji. Sigurno će nas dočekati naoštrani, ali idemo da se borimo i damo sve od sebe. Kiretu želim puno sreće, jako dobro radi sa ovim momcima. Vidi se da napreduju, za ovih mesec i po dana od naše prve utakmice se vidi napredak. Bolje igraju u gostima, valjda su rasterećeniji, mladi su to momci – rekao je Rojević.