BUGOJNO 2017: Jaganjac rasturio Švajcarce i poslao Austriju u polufinale - Balkan-Handball.com
Naslovna Evropa BUGOJNO 2017: Jaganjac rasturio Švajcarce i poslao Austriju u polufinale

BUGOJNO 2017: Jaganjac rasturio Švajcarce i poslao Austriju u polufinale

Hrvatski kadeti su bez naročitih poteškoća dobili i treći meč u grupi B na međunarodnom turniru „Rukomet je moja budućnost“ u Bugojnu. Ovoga puta, žrtva tima Luke Panze bili su Švajcarci, koji su porazom 41:32  (23:16) izgubili i bitku za polufinale, pošto im je za prolaz u najgorem slučaju neophodan bio poraz od tri razlike.

Pitanje pobednika rešeno je već u prvom poluvremenu, kada je blistao jedan od najtalentovanijih igrača plate Halil Jaganjac. Član PSŽ-a je najblaže rečeno bio nerešiva enigma za protivničku odbranu, i već do poluvremena obezbedio svojoj selekciji sedam golova prednosti. U prvih 3o minuta je čak osam puta tresao protivničku mrežu, dok je u nastavku ono malo što je odigrao, odigrao pod striktnom markacijom, pa je meč završio sa devet pogodaka.

I Švajcarci su imali jednog i te kako istaknutog pojednica, i to takođe sa brojem 13 – desni bek Mihael Kusio je pokazao vrhunski potencijal, postigao čak 16 golova, isto koliko i ostatak ekipe ( s tim da je poslednjih 11 minuta presedeo na klupi), ali to nije bilo dovoljno njegovom timu za egal igru.

Švajarska je nastojala da u drugom poluvremenu makar ublaži poraz i plasira se u polufinale, ali nijednog trenutka nisu bili blizu svom cilju.

Hrvatska je bila bolji rival i u drugom poluvremenu, i sa tri pobede otišla u polufinale, gde će se sastati sa Poljskom, Drugog finalistu daće meč između Slovenije i Austrije, koja je ubedljivo porazila Katar 42:24 (21:11).