BUGOJNO 2017: Preokret Makedonije protiv BiH - domaćin bez polufinala - Balkan-Handball.com
Naslovna Evropa BUGOJNO 2017: Preokret Makedonije protiv BiH – domaćin bez polufinala

BUGOJNO 2017: Preokret Makedonije protiv BiH – domaćin bez polufinala

Zanimljiv meč poslednjeg kola grupe A na turniru „Rukomet je moja budućnost“ u Bugojnu odigrale su selekcije Makedonije i Bosne i Hercegovine. Gostujuća selekcija je slavila nakon preokreta 33:29 (17:19), iako za nju ova utakmica nije imala rezultatski značaj, za razliku od domaćina koji bi pobedom sačuvao šansu za plasman u polufinale.

Ovako, poznato je da će među četiri najbolja iz ove grupe Slovenija i Poljska. Ko će biti prvi a ko drugi, ove dve reprezentacije odlučiće u direktnom okršaju koji će zatvoriti takmičenje u grupi A.

Bosna i Hercegovina je bila značajno bolji rival od Makedonije sve do poslednjeg minuta prvog poluvremena. Momci Zdenka Grbavca predvođeni raspoloženim Starčevićem, Grgićem i Kresom, u nekoliko navrata su vodili sa tri razlike, a u 29. minutu i sa maksimalnih 19:15. U prilog Bih išlo je i isključenje nervoznog Jagurinovskog, zbog čega je ulogu desnog beka preuzeo desnoruki Krsteski.

Sve je delovalo da će „Zmajevi“ ubeležiti očekivan trijumf i potom čekati pobedu Slovenije od plus četiri nad Poljskom kako bi se plasirali u polufinale, ali desilo se suprotno.

Najpre je Makedonija prepolovila deficit u poslednjem minutu i na odmor otišla sa minus dva, a potom iskoristila činjenicu da su njihovi rivali započeli drugo poluvreme sa dva igrača manje i produžila seriju na čak šest golova bez odgovora protivnika.

Tim Nikole Matlieskog, koji je na terenu maestralno predvodio srednji bek Dimitar Dimitrioski, preuzeo je prednost i sačuvao je do kraja meča, čime je ostvario prvu pobedu nakon dva poraza na turniru, i zauzeo treće mesto u grupi.

Kod pobednika, Dimitrioski je postigao 12 golova, koliko i Starčević na drugoj strani. Po isto toliko odbrana imali su golmani Petkoski i Hrstić.