BUGOJNO 2017: Slovenija prvi finalista - Balkan-Handball.com
Naslovna Evropa BUGOJNO 2017: Slovenija prvi finalista

BUGOJNO 2017: Slovenija prvi finalista

Prvi finalista petog međunarodnog turnira za kadete u Bugojnu „Rukomet je moja budućnost“ je reprezentacija Slovenije, koja je u polufinalu savladala Austrijance sa 29:27 (17:13).

Tim Janeza Klemenčića je i ostvario i četvrtu pobedu u isto toliko duela na ovom takmičenju, pa će se boriti za prvo mesto protiv pobednika drugog polufinala između Hrvatske i Poljske.

Slovenci su praktično od prvog do poslednjeg minuta meča imali prednost – brzo su poveli sa tri razlike i nisu dozvolili rivalu da anulira taj deficit do samog kraja. U jednom Ipak, nezgodni Austrijanci su se borili do poslednjeg daha i stigli na gol zaostatka u poslednjem minutu, ali je pogodak Marka Kotara otklonio i poslednju dilemu,

Ponovo je najefikansiji bio neustrašivi levi bek Gašpar Horvat sa 10 golova, ispred supertalentovanog 17-godišnjeg organizatora igre Domena Makuca koji je postigao četiri. Po tri gola dali su Horžen i Kotar.

U austrijskim redovima, istakli su se Maksimilijan Moreto sa sedam i Igor Vučković sa šest golova.