BUGOJNO 2017: Švajcarska bolja od BiH - Balkan-Handball.com
Naslovna Evropa BUGOJNO 2017: Švajcarska bolja od BiH

BUGOJNO 2017: Švajcarska bolja od BiH

Kadetska reprezentacija Švajcarske igraće za peto mesto na međunarodnom turniru „Rukomet je moja budućnost“ u Bugojnu, pošto je u „mini polufinalu“ savladala Bosnu i Hercegovinu sa 33:26 (16:15).  Momci Petera Nikoa će se za peto mesto boriti sa Makedonijom, koja je nešto ranije rutinski savladala Katar.

Kao što je čest slučaj na ovom turniru, BiH je bolje otvorila meč od svojih rivala, tokom prvog dela imala i plus tri, ali je sunovrat započeo u finišu prvog poluvremena, kada su gosti došli do preokreta.

Švajcarska je, na krilima fenomenalnog desnog beka Mihaela Kusija (12 golova), kontrolisala igru i rezultat tokom drugih 30 minuta i rutinski došla do pobede, druge na ovom takmičenju.

Pored Kusija, u pobedničkim redovima se istakao Niko Egiman sa pet golova, dok je u sastavu selektkora Zdenka Grbavca ponovo najefikasniji bio desni bek Eldar Starčević sa osam golova, ispred Zelića koji je pet puta pogodio protivničku mrežu.

U polufinalu se sastaju Slovenija – Austrija (17.30), i Hrvatska – Poljska (19.15).