Bundes: "Crni četvrtak" favorita! - Balkan-Handball.com
Naslovna Evropa Bundes: „Crni četvrtak“ favorita!

Bundes: „Crni četvrtak“ favorita!

Crni četvrtak za favorite u Bundesligi – šampion je pao u Gepingenu, dok je Kil nastavio posrtanje u Gumersbahu.

Drugi uzastopni, a ukupno treći poraz u domaćem takmičenju, „Lavovi“ su doživeli na gostovanju Gepingenu – 28:26 (14:14).

Nije bilo indicija da će tako biti sve do finiša prvog poluvremena, pošto je Rajn Nekar Leven većim delom održavao skromnih plus dva , ali se Marsel Šiler u 30. minutu sa dva pogotka pobrinuo da se na odmor ode u egalu.

Domaćin je bio značajno bolji rival u nastavku – preuzeo je kontrolu rezultata, u velikoj meri zahvaljujući sjajnom Primožu Proštu, koji je meč završio sa 17 odbrana. Njegovi saigrači su to materijalizovali i stekli plus tri, ali su izabranici Nikolaja Jakobsena do ulaska u poslednju šestinu meča uspeli da izjednače (22:22). Igralo se gol za gol do 57. minuta, kada je Gepingen napravio odlučujući korak ka pobedi.  Seriju je započeo nezadrživi Knojle, nastavio Rentšler, a poslednju dilemu otklonio je Kozina, golom za 28:25 na ulasku u poslednji minut.

Tim Knojle je bio najefikasniji akter meča sa devet golova, Kozina je dodao šest, a Žarko šešum četiri. Na drugoj strani, efikasnošću se istakao Šmid sa osam golova, jednim više od Sigurdsona. Radivojević i Taleski se nisu upisali u strelce.

Kil je nastavio posrtanje u Gumersbahu, čiji novi trener Denis Bahtijarević slavi prvi veliki skalp u Bundesligi. U okršaju dva slavna kluba, domaćin je slavio sa  31:27 (16:11).

Koliko su „Zebre“ bile nemoćne u ovom duelu, najbolje govori podatak da nakon početnog zaostatka od 3:0 nijednom nisu uspele da izjednače, a pitanje pobednika rešeno je mnogo pre poslednjeg oglašavanja sirene.

Već do odlaska na odmor domaćin je stekao opipljivih plus pet, da sve bilo rešeno u 47. minutu, kada je Projs pogodio za 27:18.

Kil je odgovorio serijom 6:0, smanjio na tri gola zaostatka, ali je to sve što su izabranici Alfreda Gislasona uspeli da učine do kraja. Žukov je bio najubojitiji kod pobednika sa sedam golova, ispred Šrotera i Projsa koji su po šest puta pogađali protivničku mrežu. Sa jednim golom, pobedi je doprineo i Marko Matić.

Kod Kila, koji je nakon tri uzastopne pobede doživeo već peti poraz u prvenstvu, Lukas Nilson je postigao šest, Nikola Bilik i Vinček po pet golova. Vujin je tri puta pogodio, dok je Zarabec ostao bez golgeterskog učinka.

Nakon poraza direktnih konkurenata za najviši plasman, najveći profiter ove runde je vodeći Flensburg – momci Maika Makule su na svom parketu rutinski savladali Magdeburg sa 29:24 (15:12) i tako produžili pobednički niz u Bundesligi na šest utakmica.

Tim sa severa predvodili su H. Toft-Hansen sa šest, odnosno Mae i Mogesen sa po pet golova. Kod Magdeburga, golgetersku seriju nastavio je Veber sa 12 golova (šest sa sedmerca), dok se momci sa Balkana nisu proslavili – Zelenović je dao dva gola, a Musa i Bezjak se nisu upisali u strelce.

Pri samom vrhu ostao je i Hanover, zahvaljući pobedi na gostovanju Lemgu 27:29 (11:15), uz četiri pogotka Ilije Brozovića. Momci Antonija Karlosa Ortege su u seriji od tri pobede i nalaze se na trećem mestu, sa samo dva boda manje od vodećeg tandema.

11. Goppingen 14 3 5 6 387:395         11

12. Minden 13 3 5 5 335:355               11

13. Gummersbach 14 5 0 9 365:393 10

14. Stuttgart 13 4 1 8 315:352              9

15. Ludwigshafen 14 2 2 10 333:386 6

16. Erlangen 13 2 2 9 304:364            6

17. Huttenberg 13 1 3 9 333:377         5

18. N-Lubbecke 13 0 3 10 284:355     3