Bundes: Kil gazduje severom! - Balkan-Handball.com
Naslovna Evropa Bundes: Kil gazduje severom!

Bundes: Kil gazduje severom!

Drugi put u dve nedelje, Kil je savladao najljućeg rivala na gostujućem terenu. Nakon trijumfa u Ligi šampiona, „Zebre“ su pokorile Flensburg i u domaćem šampionatu, i to na impresivan način – 27:35 (16:19).

U sezoni koja je za sada sve samo ne zadovoljavajuća, momci Alfreda Gislasona su drugi put u 12. dana slavili na vrućem terenu velikog rivala, još ubedljivije nego 29. novembra u okviru Lige šampiona. Derbi severa rešen je sredinom drugog poluvremena, pošto su crno-beli bili značajno bolji rival, lišivši tako auditorijum u Flens areni i kraj malih ekrana očekivane neizvesnosti u finišu meča.

Momci Maika Makule su dobrano podbacili u važnom okršaju, napravili su nekarakteristično veliki broj tehničkih grešaka, što su gosti umešno kažnjavali u kontra napadima.

Da se Flensburg neće iskupiti za poraz od 29. novembra nagovešteno je već u uvodnim minutima – Kil je serijom 8:0 stekao velikih 10:3, i tu prednost nije ispustio do kraja.

Domaćin je uspeo da se konsoliduje i da do odlaska na odmor smanji na podnošljivih minus tri, a nada u preokret je postala još veća kada je Rasmus Lauge Šmit smanjio na 19:21. Međutim, Kil je od tog trenutka zaigrao mnogo bolje, iskoristio sve greške brzopletog protivnika koje su postajale sve brojnije kako se meč bližio kraju, i u samom finišu stigao i do plus devet. Briljantno je u drugom poluvremenu branio Andreas Volf.

Trijumfu u 96. derbiju, doprineo je i balkanski trio – oporavljeni Duvnjak sa četiri, Vujin sa četiri i Zarabec sa dva gola. Osam je postigao Ekberg, a pet Vinček. U redovima poraženog tima, Lauge Šmit se istakao sa sedam pogodaka, dva više od Glandorfa i Svana Hansena.