BUNDES: Kil usamljen na vrhu, Leven otkinuo bod Flensburgu! - Balkan-Handball.com
Naslovna Evropa BUNDES: Kil usamljen na vrhu, Leven otkinuo bod Flensburgu!

BUNDES: Kil usamljen na vrhu, Leven otkinuo bod Flensburgu!

Nakon 32. kola Bundeslige, Kil je izdvojio na vrhu tabele zahvaljujući pobedi u Lajpcigu 26:33 (14:18), i remiju Flensburga kod kuće sa Rajn Nekar Levenom 26:26 (11:16). Sastav Filipa Jihe sada ima tri boda više i utakmicu više od najvećeg rivala. Do kraja takmičenja, Kil ima još sedam mečeva a Flensburg osam.

Pred praznim tribinama Flens Arene, domaćin je bio na ivici poraza od Rajn Nekar Levena, ali je na kraju Johanes Gola imao priliku da u poslednjim trenucima ipak donese trijumf. Gosti su vodili sa 24:20 na ulasku u poslednjih 10 minuta, međutim, nisu uspeli da izdrže. Konačan rezultat postavio je Hampus Vane minut pre kraja. Briljirao je Mads Mensah Larsen sa devet golova protiv bivšeg kluba, dok je na drugoj strani Kirkeloke dao sedam. U sastav „Lavova“ vratio se Ilija Abutović i postigao jedan gol.

Kil je prilično rutinski ostvario jako važnu pobedu na vrućem gostovanju u Lajpcigu, uz odličnu pariju Mihe Zarabeca. Od početka su crno-beli dominirali na terenu i nisu dozvolili domaćinu da zapreti. Ekberg je bio najefikasniji kod pobednika sa devet golova (pet sa sedmerca), dok su kod Lajpciga po sedam puta pogađali Kržikala i Gebala.

Flensburg-RNL 26:26 (11:16) /Abutović 1

Lajpcig-Kil 26:33 (14:18) Mamić 1 / Duvnjak 2, Zarabec 4

Esen-Magdeburg 26:31 (16:12) / Bezjak 1

Berlin-Lemgo 30:24 (14:13) Milosavljev 12 odbrana, Kopljar 4, Marsenić 3

Melsungen-Ludvigshafen 25:23 (13:14) Simić 8 odbrana, Marić 1, Pavlović 3 / Tomovski 10 odbrana, Škof 1 odbrana

14.Stuttgart3112217830:88326

15.Minden329716840:88225