Bundesliga (30.kolo): HSV na hrvatski pogon razbio Löwen, Kiel opet izgubio - Balkan-Handball.com
Naslovna Evropa Bundesliga (30.kolo): HSV na hrvatski pogon razbio Löwen, Kiel opet izgubio

Bundesliga (30.kolo): HSV na hrvatski pogon razbio Löwen, Kiel opet izgubio

THW Kiel je opet izgubio. I to sada više nije slučajno, a nije bio ni blizu. Prvo doma od Grosswalstadta, pa doma od Löwena, pa u Ligi prvaka dva puta od Barcelone, i onda u srijedu, posljednji u nizu od poraza, kod Magdeburga (24:30).

Posljednja dva poraza, od Barce doma i kod Magdeburga su bila uz očajnu igru. Uz predstavu bez igre. Takva nemoć Kiela se odavno nije vidjela. Magdeburg je bolji nego prošlih sezona, ali još uvijek ne pripada vrhu Bundeslige, ali protiv Kiela je u 54. minuti imao 26:18. Jedna od najboljih momčadi današnjice je zabila samo 18 golova u 54. minute!? To se ne viđa često…

Omeyer opet ispod prosjeka, obrana nesigurna, napad ne da nije imao ideje, nego napad Kiela nije postojao. Branitelj naslova je izgledao – očajno. Jicha, Ilić (najbolji strijelac sa 7 golova (4)), Andersson, Zeitz i Palmarsson nisu znali što učiniti s loptom, one isforsirane i neizrađene šutove je branio odlični mladi vratar Magdeburga Quenstedt (za sljedeću sezonu kupljen islandski Gustavsson). Bez ozlijeđenog Narcissea Kiel u napadu nije postojao. I to sada postaje alarmantno, jer ne da je izgubio dva boda, nego se doveo u prilično nezgodnu situaciju.

Ako Löwen i Füchse dobiju svoje utakmice, sva tri kluba će biti na 49 bodova, a samo dva od ta tri će u Ligu prvaka. I Löwen i Kiel imaju gostovanja kod Gummersbacha, Füchse ima doma Göppingen u slijedećem kolu.

Uz sve to ova dva poraza Kielu su užasna uvertira za polufinale Kupa koje se igra ovaj vikend u Hamburgu (Kiel – Göppingen, Löwen – Flensburg).

Malo južnije od Kiela, u središtu Hamburga cvjetaju ruže. Nakon što su pregazili Čehovske u Ligi prvaka, pregazili su i Löwen u Mannheimu. Na hrvatski pogon. Doslovno.

Domagoj Duvnjak je bio najbolji igrač utakmice, njegovih 6 golova ne govori koliko je najmlađi Hamburgov igrač pokazao na parketu. Kraus nije igrao, Duvnjak je dirigirao napadom, ali igrao i većinu utakmice i obranu. Sve što je uradio imalo je smisla i izgledalo je sjajno. Komentatori Sport 1 nebrojeno puta su koristili riječi 'sensationell', uz neizbježno 'Duvnjak je Hamburgova budućnost'.

Od egal utakmice u prvih 20 minuta HSV je od 20. do 30. stvorio 19:14 i do kraja nije bilo nikakvih problema (31:27). Löwen se prilično potrošio u velikom izdanju protiv Montpelliera. Uz Duvnjaka odličan golman Bitter, a posebno nam je drago što je pravu utakmicu odigrao Blaž Lacković (6 golova). Njemu je to trebalo, on je nakon SP-a najviše pao, a prije SP-a je bio najbolji igrač Bundeslige.

Lacković je dominirao prvi dijelom, u nastavku je igrao više Hens.

Kod poraženog domaćina loša partija Šešuma (2 gola), Čupić igrao samo drugo poluvrijeme (4 gola). Igor Vori 4 za goste.

HSV se nije plasirao na završnicu Kupa, naslov je osvojen i sada se može mirno posvetiti pripremi Final Foura Lige prvaka i susreta protiv Ciudad Reala.

1. Hamburg 30 – 54
2. Kiel 31 – 49
3. Rhein-Neckar Löwen 30 – 47
4. Füchse Berlin 30 – 47
5. Frisch Auf Göppingen 31 – 44
6. SG Flensburg-Handewitt 30 – 39
7. Magdeburg 30 – 39
8. VfL Gummersbach 30 – 32