Bundesliga: Strašni Kiel pregazio Flensburg - Balkan-Handball.com
Naslovna Evropa Bundesliga: Strašni Kiel pregazio Flensburg

Bundesliga: Strašni Kiel pregazio Flensburg

bundesliga Prvo kolo nove sezone najjače lige svijeta donijelo je derbi, koji je ostao samo derbi na papiru. Kiel je pregazio Flensburg 35:21 uz nevjerojatnu večer Thierryja Omeyera. Francuz je obranio 26 lopti, a Kim Andersson utrpao 11 golova. Šveđanin na početku sezone izgleda u velikoj formi, s ovakvim Kimom Kiel je dobio dodatnu dimenziju.

Početak utakmice je već sve riješio, Flensburg nije mogao ostati u utakmici niti 10 minuta, a brzi ritam domaćina i riješavanje napada u prvih 5-10 sekundi, dok se Flensburgova obrana još ne postavi, dok Tobias Karlsson ne uđe, lopta bi već bila u rukama Ahlma, onda ubrzo i u mreži. Momir Ilić, uz središnju rolu u obrani, odigrao puno lopti na Ahlma, do kraja stigao i zabiti 6 komada (3 penala).

Flensburg, sa svim svojim pojačanjima, brzo će zaboraviti tešku večer. Prvi njegov strijelac Sven Hanssen sa 6.

Branitelj naslova se doma mučio prvo poluvrijeme protiv Lübbeckea (12:14), ali nastavak dobio 16:8. Uz samu pobjedu dobra vijest za domaćina je povratak Marcina Lijewskog. Poljak drugi strijelac sa 5 golova, Lindberg 10 (3), Vori 4, Duvnjak 3, Lacković 1. Kod poraženih ligaški debi u novom dresu, uz dva gola, Drage Vukovića.

U ostalim utakmicama Magdeburgu derbi s desetkovanim Göppingenom, uz 4 gola Aleša Pajoviča i 1 Jure Nateka. Mrvaljević i Rnić po 2 za goste, Anušić 1.

Gummersbach čeka teška sezona, krenulo je sa -8 kod Balingena, Vedran Zrnić je zabio 6, kao i Igor Anić. Füchse Berlin gubio na poluvremenu u Hannoveru, u drugom dijelu otišao na 29:23, dobio 3, uz 5 golova Ivana Ninčevića.

Vladica Stojanović je zabio 5 za novaka u ligi Hildesheim, ali nije bilo dovoljno. Wetzlar je dobio, uz 5 Harmandića, 30:28. Nenad Vučković se još oporavlja od ozljede ramena, 1 njegov gol u pobjedi Melsungena protiv Hüttenberga.

Rezultati, 1. kolo: Kiel – Flensburg 35:21, Wetzlar – Hilldesheim 30:28, Hannover – Berlin 28:31, Magdeburg – Göppingen 25:22, Balingen – Gummersbach 36:28, Hamburg – Lübbecke 28:22, Grosswalstadt – Löwen i Lemgo – Bergischer igraju u utorak.