Častan poraz Eurofarm Pelistera u Kilu - Balkan-Handball.com
Naslovna Evropa Častan poraz Eurofarm Pelistera u Kilu

Častan poraz Eurofarm Pelistera u Kilu

Eurofarm Pelister nije bio blizu senzacije u Kilu, ali je ostavio solidan utisak porazom 29:23 (19:10). „Zebre“ su već u prvom poluvremenu rešile pitanje pobednika, a u nastavku rutinski privele meč kraju, za očuvanje prvog mesta u grupi, vrednog zbog direktnog plasmana u četvrtfinale Lige šampiona.

Već u prvom delu je tim Filipa Jihe stekao dvocifrenu prednost, što je boljka koja se ističe kod makedonskog prvaka u povratničkoj LŠ sezoni.

Branislav Angelovski na ovom meču nije mogao da računa na Kalifu Gedbana, Denisa Vasiljeva i Petra Atanasijevića. ali je debitovalo najnovije pojačanje, poljski div Mateuš Piehovski, kao i domaća vedeta Dejan Manaskov.

„Zeleni“ su odigrali odlično drugo poluvreme, prišli na pet golova zaostatka, ali više od toga nisu mogli.

Radivojević sa šest, Peševski sa četiri, te Manaskov, Kuzmanovski i Cehte sa po tri, predvodili su strelce u gostujućem timu. Kod pobednika, Faranin Skipagotu je briljirao sa osam pogodaka, i najavio da će biti veliki izazov Makedoncima u predstojećem baražu za Svetsko prvenstvo. Duvnjak je postigao jedan pogodak.

Lesjak je bio sjajan sa 13 odbrana, u odnosu na deset koliko je na drugoj strani imao Belasen.