ČELENDŽ KUP: Radnički i Čelik u osmini finala - Balkan-Handball.com
Naslovna Evropa ČELENDŽ KUP: Radnički i Čelik u osmini finala

ČELENDŽ KUP: Radnički i Čelik u osmini finala

Poznati su učensici osmine finala Čelendž Kupa za muškarce. Tamo su se plasirali Radnički iz Kragujevca i Čelik iz Zenice, dok su Vogošća, Tineks Prolet i Metaloplastika eliminisani.

Radnički je bez problema preskočio prepreku iz Bugarske zvanu Dobruđa. Kragujevčani su oba puta slavili u Jezeru, 37:22 i 29:27. Oba meča odigrana su u „Jezeru“.

Mnogo neizvesnije bilo je u dvoboju Metaloplastike i belgijskog Vizea. Šapčani su se prošle nedelje iz Belgije vratili sa minus šest, i bili su vrlo blizu da je prevaziđu u hali „Zorka“. Na kraju su slavili sa 29: 25 (15:11). Imao je srpski tim i plus šest u jednom trenutku početkom nastavka, ali je u finišu Vize smanjio poraz i prošao dalje. Stefan Ilić je postigao 11 golova, Milutin Dragićević sedam.

I Tineks Prolet je elimisan od belgijskog predstavnika, ekipe Sasja iz Antverpena. Oba meča odigrana su u Belgiji, a Sasja je slavila sa 24:20 i 27:22. U obe utakmice makedonski predstavnik je vodio na poluvremenu, 11:9, odnosno 13:11. Ipak, u durgom poluvremenu nisu uspeli da održe taj nivo tako da su lako eliminisani.

Vogošća je u Rusiju otputovala sa golom viška posle pobede od 25:24, ali je Sankt Petersburg slavio u svojoj dvorani sa 26:22 (13:12).  Mladi Dmitri Kiselev bio je najbolji pojedinac revaša sa 10 golova. Kod Vogošće su najefikasniji bili Anes Becić i Alen Geko sa po četiri gola.

Čelik i Priština su odigrali oba meča u Zenici. Priština je u subotu slavila sa 29:28, ali je BiH tim bio bolju u nedelju 23:21, uz šest golova Bajramovića i Begagića.

U osminu finala su se plasirali još i Benfika, Ankaraspor, Dukla, Eš, Lutrakiu, Alsmer, Filipos Verias, Bergen, Vaker Tun, Kera i Uminjo.