Čelendž Kup (treće kolo): Metaloplastika sigurna - Gradačac i Pelister out! - Balkan-Handball.com
Naslovna Evropa Čelendž Kup (treće kolo): Metaloplastika sigurna – Gradačac i Pelister out!

Čelendž Kup (treće kolo): Metaloplastika sigurna – Gradačac i Pelister out!

Od ekipa sa Balkana, u četvrto kolo Čelendž Kupa, plasirala se samo ekipa šabačke Metaloplastike Zorka Keramike, koja je u dva susreta bila ubedljiva protiv Albatra iz italijanske Sirakuze. Gradačac je i drugi put poražen od portugalskog Xico Andebola 19:30 (prvi meč 26:33), dok je bitoljski Pelister pobedio rumunski Odorhei 28:23 na svom parketu u revanšu, što nije bilo dovoljno nakon poraza od deset golova u prvom susretu (21:31). Hrvatski klubovi, prvo Siscia (diskvalifikovana dve godine iz evrokupova), pa sada i Metković, koji je savladao ukrajinski Time Burevestnik (32:24) u prvom susretu, odbili su da putuju na Istok zbog epidemije gripa, i tako ispali iz Evrope, a klub iz Metkovića čeka i adekvatna kazna.

Metaloplastika ( Šabac- Srbija )- Albatro ( Sirakuza- Italija ) 33:22 (13:12)
Šabac, Hala Gimnazije, gledalaca 1.000
Sudije: Igor i Aleksej Kovačijus ( Moldavija )
sedmerci: Metaloplastika 2 (1), Albatro 1 (0)
Isključenja: Metalolastika 6 minuta, Albatro 6 minuta
Metaloplastika: Đuričin, Milošević 8, Živanović 3, Mshkvilidze 2, Čikovani 4 Čalić, Marjanović 3, Pralica 2, Marković 4, Rajičić, Medurić, Mitrović 4, Vučićević, Mihailović
Albatro: Mincela, Garsija, Vaskez, Zuniga 4, Štrbac 3, Del Itala 1, A. Kalva 4, Greko, Del a Kur 2, Bronco 3, Fuzina 2, Arnas 2, Ivanov, M. Kalva 1
Igrač utakmice: Veljko Milošević (Metaloplastika )

Šapčani su u utakmicu ušli prilično opušteno, već i zbog toga što su u prvom meču u Sirakuzi pre sedam dana zabeležili ubedljivu pobedu, rezultatom 31:18. Početak susreta pripao je gostima koji su imali prednost od 2- 3 pogotka tokom većeg dela prvog poluvremena. Šapčani su se trgli, i u 26. minutu najpre stigli do izjednačenja, a minut po kasnije i do prvog vođstva . sSedinom drugog poluvremebna šapčani uspevaju da se odlepe a rukometaši Albatra su se u tim trenucima potpuno predali. Ekipa sa Sicilije u tim trenucima delovala je obezglavljeno, uz neprekidnu i besciljnu jurnjavu po terenu. U tim trenucima, igrači Metaloplastike su prikazivali atraktivnu i lepršavu igru na momewnte čak i preterujući u egzibicijama. Na kraju susreta, publika u dvorani aplauzima je pozdravila aktere susreta.