ČELIČNI METALURG: Linovi momci oborili i Elverum! - Balkan-Handball.com
Naslovna Evropa ČELIČNI METALURG: Linovi momci oborili i Elverum!

ČELIČNI METALURG: Linovi momci oborili i Elverum!

Nakon, za mnoge iznenađujućeg trijumfa protiv Kadetena, Metalurg je oborio još jednog rivala u grupi D. Izabranici Lina Červara savladali su u dvorani „Boris Trajkovski“ ekipu Elveruma rezultatom 22:19 (10:12). Posle tri kola, Metalurg ima dva trijumfa i jedan poraz.

Oba tima su imala prednost od dva razlike u prvom poluvremenu, u kojem su, kao i do kraja meča, odbrane bile bolje od napada. Golom Linboa sa sedam metara, Elverum je u 27. minutu poveo sa 11:9, da bi Mitrović u prvom napadu drugog dela povisio na maksimalnih 13:10.

Sledi serija grešaka gostiju, što koriste Mrakovčić i kostevski da poravnaju na 13:13. Makedonski tim ubrzo potpuno preokreće rezultat i dolazi do vođstva od 17:14, golom Mađovskog u 42. minutu. U tom periodu, Elverum čak devet minuta nije postigao gol. U 49-om, Žarko Peševski pogađa za 19:15, u trenucima kada su Červarovi momci otupili sve oštrice protivničkog napada. Sve što je norveški prvak uspeo do kraja, jeste da smanji na 19:17 u 52. minutu, ali je Metalurg, kao nekada, iskusno sačuvao pobedu u finišu.

Najefikasniji je ponovo bio Janko Božović sa šest golova, ispred Mrakovčića sa četiri. Danijel Dupjačanec se istakao sa 11 odbrana. Na drugoj strani, Luka Mitrović je postigao šest golova, dok je golman Nergard zabeležio 18 intervencija.