Balkan-Handball.com

Celjani praznih šaka iz Zaporožja

Uprkos dobroj igri, rukometaši Celja poraženi su na gostovanju Motor Zaporožju 31:29 (14:13), čime su šanse za plasman u narednu fazu EHF Lige šampiona sveli na teoriju.

Slovenački šampion je tokom prvog poluvremena vodio sa plus tri, u nastavku je na krilima Žige Mlakara sustigao minus četiri, u egalu ušao u završnicu, ali je najbolji tim Ukrajine bio bolji u finišu i upisao trijumf kojim je otvorio vrata narednoj fazi.

Motor ima maksimalan učinak sa balkanskim timovima iz grupe B – dva puta je pobedio Celjane, a jednom PPD Zagreb, koje dočekuje na svom terenu u nastavku takmičenja.

Gosti su uprkos dve nerealizovana sedmerca imali priliku da izbegnu poraz u samoj završnici. Šarac je minut i po pre kraja smanjio na gol zaostatka, ali je Puhovski u narednom napadu otklonio poslednju dilemu.

Motor Zaporozhye: Maroz, Vjunik, Kubatko 1, Babichev 3, Malashinskas 5 (1), Puhovski 4, Denisov 2, Orbovic 3, Kozakjevic, Horiha 4, Burzak, Kasai, Minotski 3, Bohan 6, Molina Cosano, Turchenko.

Celje: Ivić, Vujović, Mlakar 9, Leban 3, Razgor 1, Kodrin 3, Grošelj 1, Cvetko, Novak 1, Horžen 4, Šarac 5, Mazej, Naćinović 1, Kljun, Čepić, Cokan 1.

1. Barcelona 8 8 0 0 290:223 16

2. Telekom Veszprem 8 6 1 1 276:230 13

3. Aalborg 9 5 0 4 275:279 10

4. Kiel 8 3 1 4 239:236 7

5. Motor Zaporozhye 6 3 0 3 175:188 6

6. Nantes 5 2 0 3 141:147 4