Balkan-Handball.com

Celje i Zagreb upisali pobede!


Slovenački i
hrvatski šampion, upisali su četvrte pobede u šestom kolu Lige šampiona. C.O
Zagreb je bio bolji od Pik Segeda u „Ledenoj dvorani"  29:25 (14:14). Igrač utakmice je Goražd Škof,
koji je skupio 17 odbrana i pokazao da je prašina, koja se digla nakon njegovog
kontraverznog prelaska iz Celja u hrvatsku prestonicu, ona, koja prati „dobre
konje". Najefikasniji u Zagrebu, standardno, Kiril Lazarov sa devet pogodaka,
dok je kod Mađara, Đonea postigao 10. Interesantno, kao starter, meč je počeo
Mirza Džomba (6), kome je posle „raskida" u novinama, Červar pružio šansu.
Celje Pivovarna Laško završilo je prvi krug takmičenja ubedljivom pobedom nad litvanskim
Granitasom 44:27 (20:14), a najefikasniji igrač meča je bio srpski
reprezentativac, Alem Toskić sa devet golova.

CO ZAGREB-PICK SZEGED 29-25 (14-14)

CO ZAGREB:  Šego, Škof 17 obrana, Somić, Lazarov 9,
Štrlek, T.Valčić 2, Backović 1, Vori 4, Vukić 3, Horvat 2, Džomba 6, Koloper,
Špoljarić, J.Valčić 2
Trener: Lino Červar

PICK SZEGED: Marjanac 9 obrana, Farkaš, Ghionea 10,
Krivokapić 3, Petrea 2, Zvižej 1, Osmajić 2, Bjeliš, Katzirz 4, Simon, Vadkerti
2, Gyuris, Herbert 1, Vancsics, Anđelković
Trener: Vladan Matić

CPL – Granitas 44:27 (14:14)

RK CPL:
Čudič 8 odbrana, Lapajne 11/1 odbrana, Gregorc 1, Gajič 4, Bedekovič 4,
Mlakar, Toskič 9, Špiler 4, Furlan 5, Gorenšek 2, Rezniček 1, Terzič 8,
Kokšarov 6, trener: Tone Tiselj

HC GK:
Biras 2 odbrane, Miciulis 14 odbrana, Cibulskis 6, Zigelis 3, Bernatonis 5/2,
Malasinskas 3, Jarukas 1, Babarskas 3, Kraucevicius 5, Svedas 1, Balciunas,
Juozaitis, Garcinskas, trener Valdemaras Novickis

 

Grupa A

Hammarby – Chamberry 29-24

Celje PL – Granitas 44-27

1. Chambery 10, 2. Celje 8, 3. Hammarby 6, 4. Granitas 0

Grupa B

Bosna – Svendborg

Nedelja:

Ciudad Real – Doukas

1. Ciudad Real 10 (-1), 2. Svendborg (-1), 3. Bosna 3 (-1), 4.
Doukas (-1)

Grupa D

Handbold – Tatran Prešov 33-29

Nedelja:

HSV – Crvena zvezda

1. HSV 10 (-1), 2. Handbold 8, 3. Tatran Prešov 4, 4. Crvena
zvezda 0 (-1)

Grupa E

Portland SA – Cimos Koper

Nedelja:

Čehovski Medvjedi – Steaua

1. Čehovski Medvjedi 6 (-1), 2. Portland SA 6 (-1), 3. Steaua 6
(-1), 4. Cimos 2 (-1)

Grupa F

Zaporižje – Flensburg 26-27

Veszprem – Haukar 34-25

1. Flensburg 10, 2. Veszprem 8, 3. Haular 4, 4. Zaporižje 2

Grupa G

Wisla Plock – Rhein-Neckar Löwen 23-37

Zagreb Croatia osiguranje – Pick Szeged 29-25

 1. Rhein-Neckar Löwen 10, 2. Zagreb Croatia osiguranje 10, 3.
Pick Szeged 4, 4. Wisla Plock 0

 Ž.B

 

Ostavi komentar

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Neophodna polja su označena *