Crnogorci poraženi u Ukrajini, drugo mesto miljama daleko - Balkan-Handball.com
Naslovna Evropa Crnogorci poraženi u Ukrajini, drugo mesto miljama daleko

Crnogorci poraženi u Ukrajini, drugo mesto miljama daleko

Nakon iznenađujućeg remija sa Farskim Ostrvima na svom terenu, Crna Gora se nije proslavila ni na gostovanju u Ukrajini, gde je poražena 29:24 (15:12), u okviru drugog kola Grupe 8 kvalifikacija za EURO 2020.

To znači da će „Lavovi“jako teško do drugog mesta koje garantuje plasman na kontinentalno nadmetanje – za tako nešto će im najpre trebati makar bod protiv neprikosnovene Danske, ili kiks Ukrajinaca protiv Farskih Ostrva. Realnija nada za selekciju koju sa klupe predvodi Zoran Roganović je borba za što više bodova, kako bi Crna Gora kao jedna od četiri najbolje trećeplasirane reprezentacije iz ovih kvalifikacija otišla na prvo EP sa 24 nacionalna tima. Preduslov za takav scenario podrazumeva što „bezbolniju“ gol razliku protiv Danacai pobedu nad Ukrajinom kod kuće.

Iako je dobr počela (povela sa 3:1), Crna Gora je iz minuta u minut sve teže držala priključak sa uigranijim protivnikom, koji je u igri 7 na 6 dobro napadao, koristio isključenja Čavora i Božovića i poveo sa 12:8 u 21. minutu.

Da će bodovi ostati u Ukrajini, postalo je jasno početkom nastavka, kada su momci Sergeja Bebeška serijom 3:0 stekli maksimalnih 18:12. Prilazak na minus 4 je najviše što su gosti uspeli da postignu do kraja.

Ostrouško je bio najefikasniji u pobedničkim redovima sa sedam golova, jednim više od Denisova. Po četiri su dodali Onufrienko, Kubatko i Gurkovski. Na drugoj strani, Stevan Vujović je pogodio sedam puta, Miloš Božović i Branko Vujović po pet.

Crna Gora u novembru igra dva meča sa Danskom – 10. ili 11. je domaćin, a tri dana kasnije gost. Ukrajinci tih dana igraju dvomeč sa Farskim Ostrvima i mogli bi da steknu nedostižnih pet bodova prednosti.