Crnogorci rutinski do prve pobede u kvalifikacijama - Balkan-Handball.com
Naslovna Evropa Crnogorci rutinski do prve pobede u kvalifikacijama

Crnogorci rutinski do prve pobede u kvalifikacijama

Reprezentacija Crne Gore upisala je prvu pobedu u kvalifikacijama za EURO 2022. Izabranici selektora Zorana Roganovića bili su bolji od komšija Kosovara 32:25 (16:14) u utakmici u kojoj su gosti pružili dobar otpor u prvom poluvremenu, da bi u nastavku došao do izražaja kvalitet učesnika EURO 2020.

U 33. minutu na semaforu je stajalo 18:17, što je bio i poslednji priključak sastava španskog trenera Havijera Kabanasa. Usledila je serija 5:1 posle koje je bilo mnogo toga jasnije po pitanju pobednika.

Najefikasniji u pobedničkom sastavu bio je Nemanja Grbović sa devet golova, dok su Miloš Vujović i kapiten Vasko Ševaljević postigli po šest. Marko Lasica i Stevan Vujović su dodali po četiri gola.

S druge strane, kod gostiju, Denis Terziki bio je šest puta precizan.

Crnogorci u drugom kolu kvalifikacija gostuju u Rumuniji, dok će Švedska gostovati u Prištini narednog vikenda.