Crnogorske juniorke izgubile od Francuske na startu EP - Balkan-Handball.com
Naslovna Evropa Crnogorske juniorke izgubile od Francuske na startu EP

Crnogorske juniorke izgubile od Francuske na startu EP

Crnogorske juniorke poražene su na startu Evropskog prvenstva za igračice do 19 godina u Sloveniji – Francuska je slavila 29:20 (14:11) u Celju u duelu prvog kola grupe C.

Izabranice trenera Tatjane Jeraminok bolje su otvorile meč i u 13. minutu povele 5:3, nakon što je pogodila Džaferović. Francuska je preokrenula i na veliki odmor otišla sa tri gola viška.

Crnogorke se ipak, nisu predavale, pa su u 45. minutu ponovo došle do vođstva (19:18) kada je mrežu rivala zatresla Gugač. Do kraja meča, Crna Gora je međutim, postigla samo gol, pa je Francuska došla do ubedljive pobede na otvaranju šampionata.

Katarina Džaferović je bila najefikasnija u balkanskoj selekciji sa sedam golova, dok su po tri postigle Mina Novović, Gordana Marsenić i Sara Gugač.

Golmanka Milena Vujisić je imala devet odbrana.

Naredni protivnik naše reprezentacije je Austrija u duelu koji se igra u petak u 15 sati.