CUPARA I NENADIĆ VODE KA TROFEJU: Vesprem bolji od Pik Segeda u polufinalu mađarskog Kupa! - Balkan-Handball.com
Naslovna Evropa CUPARA I NENADIĆ VODE KA TROFEJU: Vesprem bolji od Pik Segeda u polufinalu mađarskog Kupa!

„Finale pre finala“ Kupa Mađarske pripalo je Vespremu, koji je pod svodovima „Audi arene“ u Đeru savladao najvećeg rivala Pik Seged rezultatom 30:27 (15:17). Zanimljivo, momci Momira Ilića će se u nedelju od 20.00 za trofej boriti protiv svog drugog tima – Vespremija KKFT, koji je u drugom polufinalu bio bolji od Budakalaša istim rezultatom – 30:27 (16:11).

Verovali ili ne, Vesprem će 38. put za redom igrati finale Kupa! Prvi put još od 1974, za trofej će se boriti dva tima iz istog grada.

Centralna figura Vesprema u prvom poluvremenu bio je Petar Nenadić, ali je Pik Seged ipak odneo plus dva na odmor. Međutim, početkom nastavka se ukazao Vladimir Cupara, junak utakmice. Srpski golman je branio zicer za zicerom, pogodio je i protivnički gol kada je Pik Seged krenuo 7 na 6, i tako režirao preokret. Momci Momira Ilića uspeli su da sačuvaju teško stečenu prednost, i zarade priliku da odbrane trofej u nacionalnom Kupu!

Sjajnim nastupom u drugom poluvremenu, Vladimir Cupara sakupio je deset intervencija. Nenadić je bio najefikasniji akter meča sa sedam golova.

PIK SEGED −VESPREM 27:30 (17:15)

Pik Seged: Mikler, Alilović – Šoštarić 2, Tenesen 2, Gaber 1 , Mačkovšek, Bombač 3, Henigman, Frimel 2, Rosta 2, Bodo 7, Garsijandija 4, Radivojević 1, Blonc 2, Martinš 1

Vesprem: Korales, Cupara – Marguč 4, Jahija 3, Blagotinšek 1, Mae 2, Lauge 3, Štrlek 2, Šipoš, Nilson 4, Nenadić 7, Lekai 1, Ligetvari, Makeda 2