Čupić odveo Hrvatsku do pobede nad Slovenijom - Balkan-Handball.com
Naslovna Evropa Čupić odveo Hrvatsku do pobede nad Slovenijom

Čupić odveo Hrvatsku do pobede nad Slovenijom

Reprezentacija Hrvatske savladala je Sloveniju 21:20 (9:11) u još jednom spektaklu odigranom pred gotovo punom Arenom Zagreb. Timovi Line Červara i Veselina Vujovića opet su se podelili u rovove i odigrali meč pun naboja, koji je još jednom ličio na ono što oba tima čeka na Evropskom prvenstvu za dva i po meseca. Čovek odluke bilo je hrvatsko desno krilo Ivan Čupić, koji je svojim šestim golom (prvim iz igre) za 21:19 u 59. minutu rešio pitanje pobednika…

Kakva je borba vođena u Zagrebu najbolje govore i dva crvena kartona u slovenačkom sastavu koje su zaradili Blaž Blagotinšek i Igor Žabić. Igralo se gotovo gol za gola do samog kraja, najveće vođstvo jednog tima bilo je +2, a poslednje izjednačenje viđeno je u 55. minutu pri rezultatu 18:18.

Najefikasniji pored Čupića, kod pobednika bili su sa po četiri gola Igor Karačić i Mario Vuglača, dok je sa druge strane čas iz rukometnog majstorstva držao Jure Dolenec sa osam pogodaka.

U prvom meču u Stožicama dva tima su remizirala…