Dan posle poraza, pobeda BiH u Podgorici - Balkan-Handball.com
Naslovna Evropa Dan posle poraza, pobeda BiH u Podgorici

Dan posle poraza, pobeda BiH u Podgorici

Nakon subotnje pobede Crne Gore od 21:18, dan kasnije Bosna i Hercegovina je savladala domaćina u Podgorici 29:25 (17:13). Prijateljski dvomeč ovih reprezentacija u okviru EHF nedelje iznedrio je dva potpuno različita susreta, a tome u prilog najbolje govori činjenica da su momci Bilala Šumana postigli gol manje za prvo poluvreme drugog duela nego za čitav tok prvog.

Bosna i Hercegovina je kontrolisala igru i rezultat od početka, povela sa 6:2, a nakon 14:9 u 25. minutu, Dragan Đukić je zatražio i drugi tajm-aut. „Lavovi“ su početkom nastavka smanjili na 17:20, ali su „Zmajevi“ odgovorili serijom 4:0, otišli na plus sedam i tako rešili pitanje pobednika.

Crna Gora će u junskom baražu za naredni Mondijal igrati protiv favorizovane Hrvatske koja je u nedelju pobedila Švedsku u Norčepingu, dok je BiH za zelenim stolom izgubila na terenu stečeno pravo da se bori protiv Norvežana za odlazak na SP, te će u fokusu ove reprezentacije biti kvalifikacije za Evropsko prvenstvo koje počinju u oktobru.

Crna Gora – BiH 25:29 (13:17)

Podgorica – Univerzitetska dvorana. Gledalaca: 150. Sudije: Vujačić i Kaluđerović (Crna Gora). Sedmerci: Crna Gora 5 (4), BiH 5 (4). Isključenja: BiH 6 minuta.

Crna Gora: Borilović, Mijušković (jedna odbrana), Simić (devet odbrana), Perišić, Popović 2, Čavor, Pejović 1, Radović 3, Bakić 2, Radojević, Čampar, Lazović 1, S. Vujović 3, Ševaljević 2 (1), Petričević, Božović 3, Lasica 3, Grbović 5 (3).

BiH: B. Burić (15 odbrana i sedmerac), Ahmetašević, Tarabokija 2, Delić 1, Perić 1, Vranješ 2, Vrgoč, Mandić, Klis, Terzić 6 (4), Toromanović 1, Haseljić 2, Grđan, Nuić 1, Predragović 6, Vegar 7.