Danci brži i kvalitetniji za +6 od Partizana - Balkan-Handball.com
Naslovna Evropa Danci brži i kvalitetniji za +6 od Partizana

Danci brži i kvalitetniji za +6 od Partizana

Rukometaši danskog AG Kopenhagena slavili su na svom debiju u Ligi šampiona protiv Partizana 31:25  (16:12) u vršačkom “Milenijumu”.  Srpski šampion je odigrao uvodnih 25 minuta na nivou potrebnom da bi se pariralo sjajnom danskom timu, a čim je došlo do popuštanja, evidentno kvalitetniji protivnik, umeo je to da kazni preko sjajnog Valura Sigurdsona (12), koji je iz lakih kontri, uvećavao prednost svoje ekipe. U timu Partizana, najzapaženiji je bio Strahinja Milić, koji je odbranio 15 lopti, a Ivan Dimitrijević i Nenad Maksić postigli su po pet pogodaka.

PARTIZAN –AG KOPENHAGEN 25:31 (12:16)
Vršac
Hala – Milenijum
Gledalaca – 700
Sudije: Nikolau i Kakador (Portugal)
PARTIZAN:  Vasić, Milošević 2/4, Ilić, Mandić 2/7, Radanović, Dimitrijević 5/12, Maksić 5(1)/10, Milić 15 odbrana, Radivojević , Babić, Ilić 4/5, Milinić 1/1, Kostadinović 3/4, Mešter 3/7, Marsenić, Potić
AG KOPENHAGEN: Hvid  šest odbrana, Atlason, R. Toft Hansen 2/3, Jorgensen, Sigurdson 12(1)/13, Ege 10 odbrana, H. Toft Hansen 2/2, Ekberg 4(1)/9, S. Gudjonson 4/5, Malmagro 1/5, Hundstrup, Larsen 1/3, Boldsen 0/1, Hansen Mikel 5/10.
Igrač utakmice: Valur Sigurdson
Kretanje rezultata: 2:1 (5.) 4:3 (9.) 6:5 (12.) 9:8 (19.) 11:11 (23.) 11:13 (25.) 12:15 (28.) 14:17 (33.) 14:19 (35.)  16:20 (38.) 17:23 (45.),  17:25 (49.) 20:26 (52.) 21:27 (55.)

Nadahnuto i poletno, ušao je Partizan u utakmicu sa renomiranim protivnikom. Kako je i najavio trener Aleksandar Brković, trčali su u istom ritmu igrači srpskog šampiona sa Sigurdsonom, Hansenom i ostalim vedetama, pa ih čak i natrčali u uvodnih 15 minuta. Kako Ege, tako i Milić, odlično su čuvali svoje mreže, pa Partizan preko lucidnog Nemanje Ilića stiže do prvog vođstva u petom minutu – 2:1. Dobra 6:0 crno-belih, osujetila je najboljeg šutera Danaca, Mikela Hansena (dva gola na pozicioni napad), koji je u ovom meču imao epizodnu ulogu , a nije se naigrala ni bekovska dvojka, Malmagro – Snori Gudjonson.

Za sve to vreme, Danci su tražili rešenje preko krila, Valura Sigurdsona i Šveđanina, Ekberga. No, ni Partizan nije ostajao dužan, a sve do 20. minuta, Beograđani su bili u vođstvu (4:3, 6:5, 9:8). Osetan pad, video sam u poslednjih sedam minuta, kada Danci od 11:11 prave velikih 16:12 na odmoru. Statičan napad, mlaki šutevi Dimitrijevića i Maksića, pa slabo izdanje Mandića, bili su poslastica za „Air Icelandica“, Valura Sigurdsona, koji je neumorno rešetao mrežu Milića iz kontranapada, potvrdivši epitet jednog od najboljih kontraša na planeti.

Drugo poluvreme, počelo je golovima Miloševića i Mandića, koji su pružili kakvu takvu nadu, vraćajući crno-bele na -3 (14:17). Mikel Hansen i Valur Sigurdson donose svojoj ekipi prvi put +5 (14:19). Dimitrijević i Maksić, udarna bekovska dvojka srpskog šampiona, pronalazi put do mreže odličnog Egea, ali na drugoj strani, ne ostaju dužni Malmagro i tamnoputi Larsen. Najbolji igrač meča, Valur Sigurdson nepogrešivo pogađa mrežu Milića za velikih +6 u 45. minutu (17:23).  Tri minuta kasnije tajm-aut donosi dva brza gola Danaca, što praktično rešava pitanje pobednika (17:25, 49.). Nije bilo "sveže krvi" među bekovima Partizana, a ni ulazak Save Meštera, nije puno promenio na bolje. Videlo se da crno-beli nemaju snage da se rezultatski vrate u meč, koji su Danci rutinski priveli kraju. Do poslednjeg zvižduka, ne tako borbeno sa obe strane, po par golova i atrakcija za korektnih – 25:31.

Partizan nije razočarao i uzdignuta čela može u nastavak takmičenja, gde će, pre svega Ademar Leon i Pik Seged, imati "muku" da ih savladaju u "Milenijumu", odnosno, "Pioniru".