Danska u naletu, Pitlik: Velika šansa da se osvetimo Brazilu - Balkan-Handball.com
Naslovna Evropa Danska u naletu, Pitlik: Velika šansa da se osvetimo Brazilu

Danska u naletu, Pitlik: Velika šansa da se osvetimo Brazilu

IZ NOVOG SADA
RADIVOJE KOSNIĆ

Reprenzetacija Danske je poslednja ekipa koja je uspela da se plasira u polufinale, pobedivši Nemačku sa 31-28 (17-17) čime je ugovorila revanš Brazilu u polufinalu u petak.

Povele su Dankinje 3-0, uz veoma raznovsrtan napad odbrana Nemačke nije znala odakle im sve preti opasnost jer su igračice Danske pogadjale sa svih pozicija. Pokušavala je u tim trenucima jedina raspoložena za golove u ekipi Nemačke Suzan Muler sa tri vezana gola da vrati svoju ekipu u igru i u tome je uspela, uz dobru podršku Althaus i Loerper. Redjali su se golovi sa obe strane, golmani nisu baš bili raspoloženi za igru danas, ali Danska je uvek imala rezultatsku prednost od 2 do 3 razlike, da bi tek na kraju poluvremea Nemačka uspela da prvi put izjednači kada se na odmor odlazi nerešenim rezultatom 17-17.

Drugo poluvreme počinje veoma dobro za Nemice, kada prvi put prelaze u vodjstvo. Tu prednost koja je iznosila jedan do dva gola razlike Dankinje nisu mogli da prestignu sve do 50. minuta kada pri rezultatu 26-24 za Nemacku sledi fantastična serija Dankinja predvodjena Trine Ostergard Jensen koja postiže 4 uzasatopna gola dok Muler postiže jedan za Nemačku i Danska prelazi u prvo vodjstvo u drugom poluvremenu 27-26. Kako se u sportskom žargonu kaže Nemicama je ušla voda u uši, ništa im nije polazilo za rukom dok sa druge strane Danska igra finiš kao da je utakmica tek počela, sa puno snage i svežine. U poslednjih 10 minuta Nemačka postiže samo dva gola dok polufinalistkinje postižu 7, za konačnih 31-28.

JAN PITLIK: VELIKA ŠANSA DA POBEDIMO BRAZIL

Konferenciju je otvorio Jan Pitlik, selektor Danske: „ Ovo je bila veoma teška utakmica za nas, srećan sam zbog pobede. Odbrana je ono što su obe ekipe igrale na visokom nivou i ponosan sam na svoje igračice kako su igrale u najbitnijim trenucima“
Na pitanje novinara da li će se revanširati Brazilu za poraz u grupnoj fazi takmičenja on dodaje:“ Velike su šanse da tako bude jer mislim da je naša igra u prethodna dva meča u mnogome napredovala. Ali dalje mislim da je Brazil veoma jak tim.“

Igračica Danske, Jane Šumaher je rekla: „ Veoma sam ponosna na svoje saigračice što smo pobedile u ovoj teškoj utakmici za nas. Znale smo da je Nemačka vrlo težak protivnik, spremile smo se dobro za njih“

Hajne Jensen, selektor Nemačke: „ Prvenstveno želim da čestitam ekipi Danske na plasmanu u polufinale. Veoma sam razočaran porazom, Danska je igrala bolje u fazi odbrane od nas.“

Klara Voltering: “ Veoma sam tužna jer smo izgubile danas, igrale smo ceo turnir dobro i sada zbog ove loše igre danas ispadamo sa prvenstva“.