Danskoj bronza - Poljakinjama suze! - Balkan-Handball.com
Naslovna Evropa Danskoj bronza – Poljakinjama suze!

Danskoj bronza – Poljakinjama suze!

Reprezentacija Danske osvojila je bronzanu medalju na Svetskom prvenstvu u Srbiji! Dankinjama je pošlo za rukom ono što nije pre dve godine na SP 2011 u Brazilu, kada su završile kao četvrte. Izabranice selektora Jana Pitlika savladale su selekciju Poljske 30:26 (12:15) posle sjajne igre u drugom poluvremenu.

Odlično su Poljakinje otvorile meč, želeći da dođu do prve medalje u istoriji učestvovanja na velikim takmičenjima. Predvođene raspucanom Alinom Vojtas, imale su u 29. minutu i prednost od pet golova – 15:10, ali su u poslednjem minutu prvog dela primile dva gola, tako nagovestivši lošije izdanje u nastavku.

U drugom poluvremenu, meč je u potpunosti protekao u dominaciji Dankinja. Poljakinje su imale kontrolu nad rezultatom do 39.minuta i 20:17, a završnica je protekla u sjajnim rolama Kristiansen i Jorgensen, koje su serijom golova (7:1) preokrenule utakmicu u svoju korist i mirno je privele kraju…