DHB Super Kup: Težak poraz Srbije u Hamburgu - Balkan-Handball.com
Naslovna Evropa DHB Super Kup: Težak poraz Srbije u Hamburgu

DHB Super Kup: Težak poraz Srbije u Hamburgu

Reprezentacija Srbije doživela je drugi poraz na Svetskom Kupu u Nemačkoj. Domaćin turnira ubedljivo je savladao najbolje srpske rukometaše 37:26 (20:8) pred oko 4.000 gledalaca u 02 Areni u Hamburgu.

Za razliku od meča sa Slovenijom, izabranicima Dejana Perića malo šta je polazilo od ruke u prvom poluvremenu, kada su Nemci u potpunosti dominirali. Sedmoplasirana reprezentacija sa SP 2015 u Kataru je nošena podrškom sa tribina posle 26 minuta imala rekordnih +14 – 19:5.

Takav rasplet događaja nagovestio je sam start duela. Loš napad Srbije, dao je šansu „Pancerima“ da lakim golovima preko Uvea Genshajmera iz kontranapada posle 11. minuta naprave velikih 9:1.

Pokušao je Dejan Perić nešto da promeni, posle tajm-auta umesto Šešuma i Čuture na teren poslao Rnića i Elezovića da prave društvo Vujinu u bekovskoj trojci, zaustavljen je rezultatski pad na kratko, kada je selektor Nemaca Dagur Sigurdson uzeo minut odmora za svoje momke (15:5, 22.).

Nemačka – Srbija 37:26 (20:8)

Nemačka: Lichtlein, Wolff; Kneer, Gensheimer (4), Lemke (1), Reichmann (2), Wiede (2), Weinhold (4), Strobel, Schmidt (4), Fäth (3), Groetzki (3), Müller (1), Dahmke (6), Späth, Ernst (1), Pieczkowski (2), Kohlbacher (4)

Srbija: Ivezic, Kocic, Marjanac; Sesum, Nikcevic (5/3), Djukic, Djordjic (4), Stojkovic, Nemanja Ilic (2), Rnic (3), Zelenovic (1), Cutura, Abutovic, Marsenic (3), Stankovic (2), Vujin (4), Elezovic (2)

Usledila je serija Pancera 4:0 koju je okončao desni bek Fabijan Vide, da bi sa par golova u završnici Orlovi donekle popravili utisak.

Drugo poluvreme, druga priča. Nemci su smanjili gas, a sa druge strane, odigrali su srpski reprezentativci sa manje pritiska, lakše dolazili do mreže Lihtlajna i Vulfa. Razlika u korist domaćina kretala se između devet i 12 golova. Dobru rolu pružili su Petar Đorđić i Ivan Nikčević u napadu, a par dobrih intervencija imao je i Dragan Marjanac, koji je u nastavku zamenio na golu Obrada Ivezića.