DKB BUNDESLIGA 17/18: Hanoverovo magično veče, poražen Flensburg - Balkan-Handball.com
Naslovna Evropa DKB BUNDESLIGA 17/18: Hanoverovo magično veče, poražen Flensburg

DKB BUNDESLIGA 17/18: Hanoverovo magično veče, poražen Flensburg

PIŠE: Uroš Samardžić

Bundesliga se vratila na velika vrata! Veliko iznenađenje viđeno je već u drugom kolu, pošto je u TUI Areni, domaći Hanover bio bolji od vicešampiona Nemačke, ekipe Flensburga 32:29 (20:13)

Iako se tim sa krajnjeg severa Nemačke našao u ulozi favorita na startu sezone, to nije impresioniralo izabranike Antonia Karlosa Ortege, koji su održali pravi rukometni čas Flensburgu. Sve je bilo rešeno već u prvom poluvremenu koje je Hanover dobio 20:13, iako se u prvih 20 minuta vodila ravnopravna bitka na praketu. Domaćin je iskoristio činjencu da je imao veliku podršku publike, te je u preostalih 10 minuta prvog dela igre uspeo da slomi otpor rivala, i uz raspoloženog Hafnera koji je sedam puta pogađao metu, ode na odmor uz lepu prednost.

Flensburg je pokušao da na pauzi konsoliduje svoje redove u fazi odbrane, ali i popravi učinak u napadu, te da pokuša da anulira deficit od sedam golova iz prvog poluvremena. I pored raspoloženih Glandorfa i Šmida, koji su postigli po šest pogodaka, gosti nisu uspeli da reše ovu “nemoguću misiju”, pa su tako zabeležili prvi poraz u međusobnim duelima sa Hanoverom još od 16. februara 2014. godine.

Kada je reč o ostalim rezultatim drugog kola Bundeslige, Veclar i Minden su podelili bodove 24:24 (12:11), Lajpcig je bio bolji od Hutenberga 26:25 (14:10), Magdeburg je savladao Ludvigshafen 30:26 (14:13), Lemgo je kao gost pobedio Erlangen 28:24 (10:8), dok je Melsungen bio bolji od Gumersbaha 25:23 (13:11) uz odličnog Nebojšu Simića među stativama.