Dobar rezultat, ali ostaje žal: Trimo Trebnje od plus devet do remija u Švedskoj! - Balkan-Handball.com
Naslovna Evropa Dobar rezultat, ali ostaje žal: Trimo Trebnje od plus devet do remija u Švedskoj!

U prvom meču prvog od dva kola kvalifikacija za grupnu fazu EHF Lige Evrope, ekipa Trimo Trebnja remizirala je na gostovanju sa blago favorizovanim Kristianštadom 33:33 (12:19). Dobar je to rezultat za slovenačkog predstavnika, koji bi svako iz njihovog tabora potpisao pre meča, ali ostaje žal jer su momci Uroša Zormana mogli sve da reše u Švedskoj.

Furiozno su startovali trebnjanski „Lavovi“, poveli sa 7:1, imali čak i plus devet (18:9) u finišu prvog poluvremena, ali su se u nastavku uloge zarotirale. Domaćin je uspeo da nadoknadi veliki deficit i izbegne poraz u samoj završnici.

Ipak, ostaje utisak da je Trimo Trebnje bolji tim, kadar da u revanšu pobedi i dođe na korak od plasmana u grupnu fazu. Podsetimo, takva privilegija im je prošle godine zamalo izmakla, dok su se preprošle izborili kroz kvalifikacije, i predstavnili se u odličnom svetlu protiv renomiranih protivnika.

Najefikasniji u Zormanovom sastavu bili su Horvat sa osam, Radojković sa sedam i Kotar sa pet golova. Kod Šveđana, ispred ostalih Markus Olson sa šest i Emil Grend-Ofors sa pet pogodaka.

Revanš meč na programu je narednog vikenda.