DOKNIĆ UTIŠAO BORIK: Borac bez Lige šampiona! - Balkan-Handball.com
Naslovna Evropa DOKNIĆ UTIŠAO BORIK: Borac bez Lige šampiona!

DOKNIĆ UTIŠAO BORIK: Borac bez Lige šampiona!

Sedamdeset minuta velike borbe viđene u „Boriku“ završilo se pognutim glavama rukometaša Borca. Austrijski Alpla Hard izdržao je veliki pritisak sa tribina banjalučke dvorane i motivisani domaće igrače, te se plasirao u finale kvalifikacionog turnira, gde će ga čekati norveški Elverum (pobeda nad holandskim Lajonsima 35:30) u nedelju od 20 časova u borbi za plasman u elitno rukometno društvo – EHF Ligu šampiona. Na kraju, posle dva produžetka, Golub Doknić i drugovi slavili su 35:33 (30:30 – 17:14), potpuno zasluženo posle svega viđenog…

BORAC – ALPLA HARD 33:35 (30:30 – 14:17)
Borik
Gledalaca – 5000
BORAC: Trivundža 13 (5), Janković 4, Mikić 3, Nikolić 3, Obradović 3, Bojinović 2, Ćeranić 1, Šekarić 1, Ivanišević 14 odbrana (4 sedmerca), Efendić četiri odbrane
ALPLA HARD: Cajner 8, Šlinger , Tanasković 6, Kozina 6, Veber 5, Knaut 3, Herburger 1, Doknić 17 odbrana
REZULTAT: 3:7 (9.) 4:10 (14.) 7:13 (20.) 10:16 (26.) 14:16 (30.) 16:21 (36.) 20:22 (43.) 23:26 (49.) 26:27 (52.) 29:30 (59.) 31:30 (61.) 32:34 (65.)
IGRAČ UTAKMICE: Golub Doknić
VEČE ZA ZABORAV: Mladen Bojinović

Junak pobede Austrijanaca, koji su došli na 60 minuta od EHF Lige šampiona, jeste nekadašnji crnogorski reprezentativac Golub Doknić, koji je sa 17 odbrana u totalu, a nekoliko važnih u samom finišu meča, održao svoj tim na površini burnog mora, kakvo je noćas bio usijani „Borik“ u kome se okupilo 5.000 domaćih navijača.

Bolje su Austrijanci otvorili meč preko srednjeg beka Cajnera, koji je u paru sa pivotmenom Kozinom, pravi dar-mar odbrani Borca. Poveli su 7:3 u devetom minutu, kada je trener Banjalučana Igor Rađenović zatražio i tajm-aut. Krizu u napadu pokušao je da prekine uvođenjem Srđana Trivundže i Mladena Bojinovća u bekovsku trojku sa Branislavom Obradovićem. Iskusniji trio, pre svega maestralni Srđan Trivundža, doneli su boljitak iako su Austrijanci u jednom trenutku imali +6 – 9:3, do poluvremena se prednost istopila, u jednom trenutku iznosivši samo 16:14. Jedino je Trivundža imao rešenja za Doknića, postigavši 6 golova iz 6 šuteva do odlaska u svlačionicu.

HARD IMAO +6 U 4 NAVRATA U PRVOM POLUVREMENU
GOLUB DOKNIĆ ODBRANIO 17 LOPTI
SRĐAN TRIVUNDŽA POSTIGAO 12 GOLOVA IZ 13 ŠUTEVA DO 52. MINUTA
BORAC POVEO NA STARTU PRODUŽETKA 31:30
BANJALUČANI NISU DALI GOL POSLEDNJIH 3 MINUTA I 50 SEKUNDI

Najboljeg strelca Cajnera (8), u drugom delu zamenio je Roland Šlinger, iskusni levi bek, koji je uz levorukog Marka Tanaskovića, vodio glavnu reč u napadu Austrijanaca. Posle 45 minuta, rezultat je glasio 24:20, kada je na scenu stupio pored Trivundže, odlični Tibor Ivanišević. Bivši čuvar mreže Crvene zvezde, odbranio je četiri sedmerca (14 odbrana) i držao Borac u igri do samog kraja.

Tek je levo krilo Mikić izjednačio na 30:30 tačno 46 sekundi pre kraja. Imali su Banjalučani šansu i da organizuju poslednji napad 20 sekundi pre kraja, ali je lopta prebrzo bačena u kontru, završila u rukama Marka Tanaskovića.

Jedino vođstvo Banjalučana viđeno je na startu prvog produžetka, kada je Stefan Janković pogodio za 31:30, ali to je bilo i sve od bosanskohercegovačkog šampiona. Krešimir Kozina bio je nerešiva enigma na crti za odbranu Borca, a Golub Doknić, neutralisao Trivundžu i indisponiranog Bojinovića (2/9), kome šut nije išao u večerašnjem duelu. Posle prvog produžetka bio je 34:32, a Borac je svoj poslednji gol za 34:33 postigao tri minuta i 50 sekundi do kraja…