DOVOLJNO 30 MINUTA: Probuđeni Vardar oduvao Monpelje! - Balkan-Handball.com
Naslovna Evropa DOVOLJNO 30 MINUTA: Probuđeni Vardar oduvao Monpelje!

DOVOLJNO 30 MINUTA: Probuđeni Vardar oduvao Monpelje!

Rukometaši Vardara slavili su u uvodnom meču sezone u EHF Ligi šampiona u francuskom Monpeljeu 30:25 (9:12). Loše prvo i odlično drugo poluvreme obeležili su trijumf makedonskog šampiona, koji je pokazao da ima još mnogo rezerve u svojoj igri zahvaljujući velikoj rotaciji koju sebi može da priušti španski stručnjak Raul Gonzales.

MONPELJE: RK VARDAR 25:30 (12:9)
MONPELJE: Žerard, Toumi, Simonet, Esteki 2, Dolenec 2, Gigu 2, Kosta 2, Borges 2, Gaber 1, Bonefond 2, Gajić 7, Mačkovšek 3, Fabregas 2
VARDAR: Šterbik, Stoilov, LAcković, Brumen 2, Toskić 5, Milić, Manaskov, Makeda 6, Dereven 4, Karačić 2, Dušebajev 1, Abutović, Cindrić 1, Dibirov 6, Šiškarev 1, Marsenić 1.
SEMAFOR: 4:1 (9.) 6:2 (14.) 6:3 (18.) 11:7 (26.) 13:14 (36.) 15:18 (42.) 15:20 (44.) 19:20 (47.) 21:22 (52.) 24:25 (55.) 24:28 (59.)
IGRAČ UTAKMICE: Arpad Šterbik
VEČE ZA ZABORAV: Diego Simonet

Loše je počeo Vardar sa bekovskom trojkom Dereven-Cindrić-Dušebajev, koja čitavih 10 minuta nije mogla da postigne gol iz igrale raspoloženom Žerardu, koji je dominirao u prvih 30 minuta. Dva odbranjena sedmerca i pregršt zicera doveli su Raula Gonzalesa u situaciju da posle 18 minuta zatraži tajm-aut jer je njegov tim postigao samo tri gola! Sa druge strane, svoj šuterski repertoar je oprobao slovenački dvometraš Borut Mačkovšek, koji je sa par golova podsetio na svoje najbolje dane iz Celja PL.

PRVI GOL VARDARA IZ IGRE TEK U 10. MINUTU
RAUL GONZALES UZEO TAJM-AUT U 18. MINUTU KOD REZULTATA 6:3
VARDAR OTVORIO DRUGO POLUVREME SERIJOM 5:1
ZA 13 MINUTA DRUGOG DELA, MAKEDONCI POSTIGLI 11 GOLOVA
MONPELJE IMAO NAPAD ZA EGAL U 55. MINUTU (24:25)

Odbrane Arpada Šterbika donekle su kompenzovale loš napad makedonskog tima, pa francuski sastav nije mogao da se odlepi više od 3-4 gola.

Drugo poluvreme, druga priča. Gonzales je zamenio bekovsku trojku, na teren su ušli Lacković-Karačić, dok je Makeda zaslužio epitet najboljeg igrača u bekovskoj liniji Vardara. Jaka odbrana donela je Vardaru preokret već posle šest minuta, kada je Dibirov preleteo Žerarda za 14:13!

Dibirov, Makeda, Dibirov, i Vardar je za tili čas došao do velikih +5 – 20:15 u 43. minutu! Tako su Skopljanci postigli za 13 minuta nastavka 11 golova, više nego za čitavo prvo poluvreme!

Zaigrao je Monpelje 5-1, a iskusni Mišel Gigu, napravio je ozbiljnih problema napadu Vardara. Par brzih, lakih golova Gajića i društva, doveo je domaći sastav na 19:20 već četiri minuta posle, naizgled, bezizlaznih -5.

Krenulo se igrati gol za gol. Gigu na srednjem beku bio je pravo osveženje i nerešiva enigma za odbranu Makedonaca, ali sa druge strane, pucala je i odbrana Francuza. Alem Toskić je postigao važne golove, a one najvažnije, mladi ruski bek Dereven.

Imali su Francuzi polukontru za nerešeno u 55. minutu (24:25), ali je Šterbik bio na visini zadatka. Brza serija 3:0 na krilima Derevena okončala je pitanje pobednika već do 58. minuta, kada je na semaforu glasilo 28:24. Vardar je tako sa dvadesetak minuta odličnog rukometa, rešio svoju prvu prepreku u Ligi šampiona…