Drama u Francuskoj, Monpelje sve dalje od LŠ, Jerković ostavio Kretej u životu - Balkan-Handball.com
Naslovna Evropa Drama u Francuskoj, Monpelje sve dalje od LŠ, Jerković ostavio Kretej u životu

Drama u Francuskoj, Monpelje sve dalje od LŠ, Jerković ostavio Kretej u životu

Prvenstvo Francuske je došlo do zadnjeg kola. Ostalo je još samo 7 utakmica narednog vikenda, ali drama je zagarantiran. Kako na vrhu, tako i na dnu. Pobjedom protiv Chamberyja 22:21, Dunkerque je ostao na drugom mjestu, posljednjem koje vodi u Ligu šampiona. Bila to fizički nastrojena utakmica u kojoj su gosti igrali bez potroganog Bertranda Gillea, domaćin bez suspendiranog desnog beka Bosqueta, a Chamberyju se krajem prvog dijela ozlijedio lijevi bek N’Guessan. Bičanić ga je mijenjao, ali do kraja promašio 5 od 6 lopti. Nije ih spasilo ni 16 obrana Dumoulina, dok je drugi domaći golman, Annotel, obranio 10 u nastavku.

Montpellier je dan ranije muku mučio 50 minuta kod Tremblaya, ali unatoč očajnoj obrani izvukao 38:35. Vilovski odličan sa 5/6, Gajić ‘ubojica’ sa 9/12 (penali 2/2), Kavtičnik 4/7. Kod Tremblaya, koji nikog nije dobio od 2. mjeseca, Vlado Ostarčević 4/7, Dragan Počuča 9 obrana.

Uoči sezone Tremblay je pucao na europska mjesta, ali Bingo i ekipa su u ogromnim problemima. Créteil je okrenuo utakmicu protiv Karabatićeva Aixa, na krilima sjajnog poluvremena Dragana Jerkovića. Metkovac je ušao u 28. minuti umjesto neraspoloženog Škofa, obranio 14 do kraja, vratio svoju momčad, koja je dobila golom u zadnjim sekundama. Kolo prije kraja Créteil je prvi ispod crte, Tremblay ima dva boda više. Drama će biti u zadnjem kolu, Créteil ide kod Chamberyja, kojem trebaju bodovi za Europu, dok Tremblay ide gradskom rivalu PSG-u, koji odrađuje posao i pitanje je u kakvom će sastavu nastupiti. Hansen je završio sezonu (operacija koljena), u Toulousu ovo kolo nije bilo ni Marka Kopljara. Inače, kad smo kod Créteila, trener Benjamin Pavoni nije skidao Ivana Stankovića, desni bek Srbije, navodno još nije potpuno spreman, a u rotaciji nije bilo ni Damjana Blečića. Vranić 3/8, Obad 0/2 za Créteil, Nikola Karabatć 4/6, Kosta Savić 2/2 za goste.

Osim borbe za ostanak u ligi velika se borba vodi za Ligu šampiona. Dunkerque gostuje kod St. Raphaëla koji je odavno u mislima na narednu sezonu, ali nikome ne popušta, tako je nedavno i Montpelliera dobio. No Cazalov Dunkerque ovisi sam o sebi, dok Montpellier za 2. mjesto treba pobjedu protiv Nantesa i kiks Dunkerquea.

Nantes bi mogao biti najveći gubitnik sezone. Ovo kolo u derbiju zapadne Francuske samo 25:25 sa Cessonom. Nije bilo ozlijeđenog Vujića, Entrerrios je potrgan, Sayad out čak 6 mjeseci. Organizirali su Final Four Liga kupa i Final Four EHF-a, ni jedno nisu osvojili i ukoliko izgube u Montpellieru, a Chambery svlada Créteil, Nantes neće igrati Europu naredne sezone (ako EHF opet nešto ne smisli i ne daruje im nekakav Wild Card, kao što im je dao slobodno u četvrtfinalu ove sezone).

Od ostalih rezultata ovog kola, revija je bila u Toulouseu (bez Anđelkovića), PSG dobio 36:34. Miha Žvižej je odradio strašnu sezonu, ovaj meč 9/10, Fernandez tek 6/14. Karaboué na oproštaju od publike 17 obrana. Kod novih prvaka Bojinović 3/6, Honrubija 8/11, Rok Praznik zabio dva šuta. Gardent je odlučio bitno proširiti rotaciju u ovim nebitnim susretima. Sélestat je u meču dva tima koji su osigurali ostanak, dobio Ivry 27:21. Za goste, koji su 10. gol zabili u 37. minuti, Davor Dominiković 3 gola (2/2 penali), a kod domaćih pivot Đorđe Pešić 4, Ivezić nije branio.