DRHTALO SE DO 60:00 - Kil je šampion Nemačke! - Balkan-Handball.com
Naslovna Evropa DRHTALO SE DO 60:00 – Kil je šampion Nemačke!

DRHTALO SE DO 60:00 – Kil je šampion Nemačke!

Jedna od najmučnijih, najuzbudljivjih i najneizvesnijih sezona u istoriji Bundelige dobila je svog pobednika u poslednjoj sekundi takmičenja. Odgovor na pitanje šampiona našlo se u desnoj ruci Endija Šmida, iz koje je lopta otišla daleko od gola Endija Šmida.

Kil slavi 22. titulu prvaka Nemačke, drugu u nizu, zahvaljujući remiju na gostovanju Rajn Nekar Levenu u poslednjem kolu – 25:25 (12:13). Flensburg nije imao problema protiv Balingena kod kuće, 38:26 (24:12), ali…

Dva tima sa severa završila su takmičenje sa istim brojem bodova, po 68,  ali su „Zebre“ usled bolje gol razlike osvojile novi trofej. Iako za njih ovaj meč nije imao naročiti značaj, Rajn Nekar Leven se potrudio da drama u ovoj sezoni potraje do samog kraja, Tim odlazećeg trenera Martina Švalba je imao poslednji napad na utakmici, i to sa čak dva igrača više, ali ga je jako loše organizovao, na veliku žalost navijača Flensburga.

Sredinom drugog poluvremena, Kil je vodio sa 20:17 i propustio tri napada za maksimalnih četiri razlike, što je domaćin kaznio i napravio preokret na ulasku u poslednjih 10 minuta. Do samog kraja igralo se gol za gol, crno-beli su svaki put uspeli da anuliraju minimalnu prednost protivnika, i da izdrže da ne prime gol u 60. minutu.

Na taj način stavljena je sezona koja se po dramatičnosti u finišu može porediti sa čuvenom 2014, kada je Kil takođe prvi prošao kroz cilj u spektakularnoj trci „gol razlika“ sa Rajn Nekar Levenom.

Mladi trener Filip Jiha, naslednik Alfreda Gislasona, za dve sezone osvojio je dve Bundeslige i EHF Ligu šampiona.

Rhein-Neckar – THW Kiel 25-25 (12-13)

Rhein-Neckar: Andy Schmid 7, Uwe Gensheimer 6, Patrick Groetzki 3, Niclas Kirkeløkke 2, Lukas Nilsson 2, Jannik Kohlbacher 2, Jerry Tollbring 2, Romain Lagarde 1.

THW Kiel: Sander Sagosen 5, Domagoj Duvnjak 4, Miha Zarabec 4, Rune Dahmke 3, Hendrik Pekeler 2, Harald Reinkind 2, Sven Ehrig 2, Steffen Weinhold 2, Magnus Landin 1.

Pored naslova prvaka, u odnosu na prošlu sezonu ista je ostala i podela evropskih takmičenja – Kil i Flensburg igrače u Ligi šampiona, a Magdeburg, Fukse Berlin i Rajn Nekar Leven u Ligi Evrope. Iz lige su ispali Ludvigshafen, Nordhorn, Esen i Koburg.

15.HBW Balingen-Weilstetten38133221023:110029

16.Minden3810820989:105128

17.Ludwigshafen3810523927:101825

18.Nordhorn-Lingen387328964:111217

19.Essen3871301013:114215

20.Coburg 2000384331968:115711