Duvnjaku ispala lopta, Kielu 'upao' trofej - Balkan-Handball.com
Naslovna Evropa Duvnjaku ispala lopta, Kielu 'upao' trofej

Duvnjaku ispala lopta, Kielu 'upao' trofej

kim andersson Manje od pola minute prije kraja Domagoju Duvnjaku je ispala lopta koju mu je uputio Pascal Hens, a time i propala posljednja šansa da HSV izjednači susret.

THW Kiel je dobio prvaka 24:23 (15:14) i tako osvojio Superkup, uzeo prvi trofej u novoj sezoni.

Bila je to potpuno nekarekteristična utakmica za Kiel i HSV, koji su nas naviknuli i pomalo razmazili rukometom na veliki broj golova i atraktivnih akcija. Ali s ozbirom da je Kiel bio bez Zeitza, da je Jicha pokušao ali nije mogao, da je HSV bio bez Carlena, Krausa i Lijewskog, nije niti čudno što se igralo 'tko primi manje'.

Kiel je odlično otvorio susret, poveo 7:3 i 10:5, ponajviše zahvaljujući tragičnoj obrani HSV-a koju su činili na sredini Jansen, Vori i Duvnjak, Lacković. U tim početnim trenucima Kim Andersson je trpao kao da čovjek nije igrao rukomet sto godina, pokazao o kakvom se igraču radi kada je potpuno zdrav. Šveđanin do poluvremena 8/9, do kraja 9/12 (statistika sa stranice HSV-a)…

Onog trenutka kada je Per Carlen, trener HSV-a gurnuo u obranu braću Gilla stvari su krenule u nekom drugom smjeru. Prvak je stizao i dostigao prednost, na odmor otišao samo sa -1 i činjenicu što je igrao bez oba desna beka, nije toliko smetala, Lacković je u prvom dijelu radio dobar posao.

U nastavku opet problemi na početku, opet Kiel ima 2-3 razlike, ali u 51' je Jansen zabio penal za prednost HSV-a 23:21, činilo se i potpuno okrenuo susret na stranu prvaka. Ali potpuno neočekivano, potpuno iznenađujuće HSV do kraja, dakle u zadnjih 9 minuta nije zabio gol. U tim trenucima posebno se ističe hvatanje 'žive' lopte Omeyera Hensu, te spomenuta izgubljena lopta Duvnjaka, koji je bio vidno umoran, nakon što je odigrao gotovo cijelu utakmicu, trsio se u obrani i napadu.

Momir Ilić sa 8 golova uz Anderssona i Omeyera najbolji Gislasonov čovjek, Omeyer je na kraju skupio 14 obrana, ponajviše zahvaljujući sjajnom otvaranju i zatvaranju utakmice.

Kod HSV-a Duvnjak 3/6, Lacković 2/3, Vori 1/2, prvi strijelac Pascal Hens sa 6, od čega 5 u prvom dijelu. Bitter i Beutler su zajedno obranili 8 lopti.

Superkup se igrao u Olympiahalleu u Münchenu (daleko od pune), a vikend pred nama donosi početak 35. sezone najjače rukometne lige svijeta. Derbi je već na startu, pojačani Flensburg stiže u Kiel, dok Hamburg otvara doma protiv Lübeckea. (mik)