DVA OD DVA: Silno Nexe do vrha napunilo švedsku mrežu! - Balkan-Handball.com
Naslovna Evropa DVA OD DVA: Silno Nexe do vrha napunilo švedsku mrežu!

DVA OD DVA: Silno Nexe do vrha napunilo švedsku mrežu!

Rukometaši Nexea iz Našica uživaju u savršenom startu grupne faze EHF Lige Evrope! Nakon startnog brejka u Francuskoj, izabranici Branka Tamšea odigrali su još jednu maestralnu utakmicu, i pred svojim navijačima savladali švedskog prvaka Savenhof 39:31 (18:15).

Kao što se i očekivalo, atomski rukomet u Našicama! „Gromovi“ su hrabro ušli u borbu spuštenog garda sa Skandinavcima, i pokazali da su u tome još bolji od ekipe čija je specijalnost „run and gun“ igra.

Odlučujuća je bila serija domaćih sredinom drugog poluvremena, kada su se sa pet uzastopnih golova odvojili na nedostižnih 29:21. Ponovo je blistao Halil Jaganjac sa devet golova, a pratili su ga Jelinić sa sedam, te Tomić i Vejin sa po pet.

NEXE-SAVENHOF 39:31 (18:15)

RK NEXE: Barišić Jaman 3, Vejin 4, Car 2 (11 obrana), Radovanović, Jelinić 7, Vida 3, Manci Mičević, Blažević, Velkavrh, Severec 4, Godec, Moslavac 2, Tomić 5, Jaganjac 9, Kavčič, Pribetić

IK Sävehof: Möller 2, Aga Eck, Westby 7, Möller (7 obrana), Obling (10 obrana), Spante, Brolin, Stenbäcken. Salihi 4, Celander, Lennernäs, Karlsson 5, Schroder 10, Ellefsen Skipagotu 3

Sedmerci: NEXE 2/2 ; Sävehof 1/1

Isključenja: NEXE:  12 minuta (Blažević 2′, Moslavac 2, Tomić 2, Kavčič 2′, Jaganjac 2′,2′);  Sävehof: 4 minute (Karlsson 2′, Ellefsen 2′)