EHF (7.kolo): Ademar se namučio za bodove u Beogradu - Balkan-Handball.com
Naslovna Evropa EHF (7.kolo): Ademar se namučio za bodove u Beogradu

EHF (7.kolo): Ademar se namučio za bodove u Beogradu

Rukometaši Partizana, izgubili su u sedmom kolu EHF Lige šampiona od Ademar Leona 24:27 (10:14) pred 1000 gledalaca u „Pioniru“. Srpski šampion, pružio je dobar otpor trećeplasiranoj ekipi španskog ASOBAL-a, naročito u samoj završnici, kada su crno-beli u dva navrata bili na gol zaostatka od Španaca. Ipak, nije bilo snage za preokret, a Španci su preko Martina Stranovskog i Venija Loserta, došli do dva vredna boda u borbi za TOP 16. Najefikasniji kod pobednika, bio je Garsija Robledo sa pet golova,  a Dipanda i Stranovski su postigli po četiri. Kod Partizana, dobri golmani, a Dimitrijević i Maksić najefikasniji sa po šest pogodaka.

PARTIZAN – ADEMAR LEON 24:27 (10:14)
Beograd, hala „Pionir“
Gledalaca – 1000
Sudije – Novikov i Perepiltski
PARTIZAN: Vasić pet odbrana i sedmerac, Milošević 4/6, Ilić V, Mandić 3/8, Radanović, Dimitrijević  6/11, Maksić 6(3)/12, Milić osam odbrana, Mršulja 0/1 Babić 0/1, Ilić 2/4, Kostadinović 1/4, Mešter 0/3, Marsenić 3/3, Potić
ADEMAR: Alamo devet odbrana i sedmerac, Kabanas 1/1, Gonzales, Andreu 2/2, Goni, Karu ½, Garsija Robledo 5/14, Dipanda 4/6, Losert tri odbrane, Baena 3/3, Krivošljikov, Borhes 3/6, Ruesga 1/3, Stranovski 4(2)/5, Čutura 2/6, Ferer 0/3
KRETANJE REZULTATA: 0:2 (4.) 1:5 (9.) 1:7 (14.) 1:8 (15.) 4:8 (17.) 6:9 (19.) 6:11 (23.) 13:17 (36.) 17:19 (44.) 20:21 (49.) 20:23 (51.) 22:23 (54.) 23:26 (58.)
IGRAČ UTAKMICE:

Najbolji opis igre Partizana na startu utakmice, može da bude podatak da su crno-beli prvi gol iz igre postlgi u 15. minutu preko Ivana Dimitrijevića (2:8, prethodno je Nemanja Ilić pogodio iz kontre). Do tada, napad Partizana je delovao bez ideje, sporo, bez širine, sa mlakim pokušajima Maksića i srljanjem Mandića i Meštera. Kao da je srpske bekove iznenadila duboka odbrambena formacija Španaca, te nisu imali rešenja da je nadigraju. Tako je iz loših pozicija, golman Alamo sakupljao odbrane, a Di Panda i ostali igrači Leona, dizali prednost iz minuta u minut, sve do najvećih +7, 1:8 u 15. minutu.

Minut ranije, trener Partizana, Aleksandar Brković, zatražio je tajm-aut, na teren poslao Ivana Dimitrijevića, što je donelo i nešto konkretno u igri Partizana. Sa lakoćom, sa kojom je igrao i u Kilu pre 15 dana, bivši juniorski reprezentativac je ušao u seriju golova, postigavši četiri za pet minuta. Tako se beogradski tim i vratio u utakmicu – 6:9 (19.), a sa tribina se konačno i mogao začuti po neki aplauz.

Međutim, iskusni španski tim, nije dozvolio da dođe do egala. Preko Garsije Robreda, vratili su se Španci na +5 (6:11) u 23. minutu. Da ta razlika ne bude i na poluvremenu, pobrinuo se Dejan Vasić, koji je odbranio sedmerac Martinu Stranovskom, te je tako srpski šampion na pauzu otišao sa prihvatljivim minusom od četiri gola – 10:14. Dva poslednja gola u prvom delu za crno-bele, kao neko, ko ima stotinak evropskih utakmica u rukama, postigao je kadetski reprezentativac, pivotmen, Mijajlo Marsenić.

Primetno motivisanije, izašli su igrači Partizana na nastavak meča, ali im to nije donelo rezultatsko približavanje Špancima.  Na startu, glavni egzekutori, bili su pivotmeni, Milošević sa jedne, odnosno, Andreu sa druge strane. Do svojih prvih golova, stiže i Nenad Maksić za 13:17 (36.). Španci su imali +4 i sedam minuta kasnije (15:19), kada kreće potpuni povratak Partizana u meč. Dimitrijević i Maksić dovode crno-bele na dva gola od Španaca (17:19), a uz raspoloženog Strahinju Milića na golu, dobru odbranu i dva vezana gola iz kontranapada Ilića i Marsenića, Partizan dolazi na 20:21 u 49. minutu,kada Španci traže minut odmora.

Pauza donosi neophodnu stabilnost trećeplasiranoj ekipi ASOBAL-a.  Posle dobro izrađene akcije, Martin Stranovski, nova akvizicija Barselone, realizuje sedmerac, a 30 sekundi kasnije, i kontranapad, nakon presečene lopte Nemanji Iliću za 20:23 u 51. minutu. Do kraja meča, praktično, sve u igri Partizana, polazilo je i završavalo se kod Nenada Maksića. Najiskusniji prvotimac srpskog šampiona, postigao je tri gola zaredom, dva iz sedmerca.  Imao je šansu Partizan na 23:25 u 57. minutu, da jošjednom uhvati priključak, ali je šut Ivana Dimitrijevića zaustavio iskusni Venio Losert, praktično, rešivši pitanje pobednika…