EHF Evropski Kup: Nišlije sa Turcima, Nišlijke sa makedonskim Čairom - Balkan-Handball.com
Naslovna Evropa EHF Evropski Kup: Nišlije sa Turcima, Nišlijke sa makedonskim Čairom

EHF Evropski Kup: Nišlije sa Turcima, Nišlijke sa makedonskim Čairom

Marko Marjanović
0 komentar

U Beču je danas održan prvi žreb za novoformirani EHF Evropski Kup, takmičenje koje je nasledilo Čelendž Kup. Zbog aktuelne situacije sa koronavirusom, šeširi su u obe konkurencije podeljene po geografskim zonama kako bi se izbegla duža putovanja.

Ukupno 51 tim učestvovaće u muškom takmičenju – 19 pobednika druge runde pridružiće se 13 timova, među kojima je i Borac mtel, koji su se direktno našli u trećoj rundi, koja će se odigrati u decembru.

Srpski predstavnik Železničar iz Niša za protivnika je dobio turski tim Spor Toto SC.  Prvi meč biće odigran u Ankari 14/15. novembra, a revanš bi trebalo da bude sedam dana kasnije na jugu Srbije. Isti su termini i za preostale mečeve drugog kola kod muškaraca.

Tri tima iz Bosne i Hercegovine takođe su dobila svoje rivale – Sloga iz Gornjeg Vakufa je izvukla ĆSM Bukurešt, Gračanica ukrajinsku Odesu, a Bosna iz Visokog će igrati sa Besom iz tzv. republike Kosovo. Slovenačko Gorenje je za protivnika dobilo italijansku Sijenu.

Evo i svih parova 2. kola u muškoj konkurenciji:

Afturelding Mosfellsbear (ISL) vs Granitas-Karys (LTU)
ZRHK TENAX Dobele (LAT) vs IFK Handball Helsinki (FIN)
Cocks (FIN) vs HC Dragunas Klaipeda (LTU)
Ystads IF (SWE) vs VHC Sviesa Vilnius (LTU)
BK-46 (FIN) vs HC Tallinn (EST)
Pölva Serviti (EST) vs Kolstad Handball Elite team (NOR)

Spor Toto SC (TUR) vs HC Zeleznicar 1949 (SRB)
AC Diomidis Argous (GRE) vs Antalyaspor (TUR)
PGU Kartina TV Tiraspol (MDA) vs SGAU-Saratov (RUS)
CSM Bucuresti (ROU) vs MRK Sloga Gornji Vakuf Uskoplje (BIH)
HC Odessa (UKR) vs RK Gracanica (BIH)
KH Prishtina (KOS) vs HC Dobrudja (BUL)
HC Bosna Vispak Visoko (BIH) vs KH Besa Famgas (KOS)

Parnassos Strovolou (CYP) vs Raimond Sassari (ITA)
RK Gorenje Velenje (SLO) vs Ego Handball Siena (ITA)
TJ Sokol Nove Veseli (CZE) vs Sabbianco Anorthosis Famagusta (CYP)
HC Robe Zubri (CZE) vs TSV St. Otmar St. Gallen (SUI)
SG INSIGNIS Handball WESTWIEN (AUT) vs Cassano Magnago Handball Club (ITA)
HCB Karvina (CZE) vs SC kelag Ferlach (AUT)

Žensko takmičenje broji 41. učesnika – Devet pobednika drugog kola pridružiče se 23 tima, među kojima su Lokomotiva Zagreb, Jagodina, Kumanovo, ORK Rudar i Bjelovar,  koja će ih čekati u trećoj rundi.

Dame će takmičenje započeti više od mesec dana ranije – prvi mečevi igraće se 10/11 oktobra, dok su revanši na programu sedam dana kasnije.

Makedonski i srpski predstavnik neće morati daleko da putuju, pošto je volja žreba bila takva da se međusobno sastanu – niška Naisa igraće protiv skopskog Čaira.

WHC Cair-Skopje (MKD) vs ZRK Naisa Nis (SRB)
KHF Vushtrria (KOS) vs KHF Istogu (KOS)
Izmir Büyüksehir Belediyesi GSK (TUR) vs SSV Brixen Südtirol (ITA)
PF Cassano Magnago (ITA) vs Muratpasa Belediyesi SK (TUR)
HC Real (UKR) vs Ali-Best Espresso-Mestrino (ITA)

Rocasa Gran Canaria (ESP) vs Westfriesland SEW (NED)
Rincon Fertilidad Malaga (ESP) vs Valur (ISL)
Spono Eagles (SUI) vs DHB Rotweiss Thun (SUI)
Alavarium Love Tiles (POR) vs KH-7 BM Granollers (ESP)

Možda vam se dopadne

Ostavi komentar


Korisni linkovi

Izbor urednika

Najnovije

Copyright © 2023 Balkan Handball