EHF Kup: Gorenje prokockalo veliku prednost i ostalo bez finala EHF Kupa - Balkan-Handball.com
Naslovna Evropa EHF Kup: Gorenje prokockalo veliku prednost i ostalo bez finala EHF Kupa

EHF Kup: Gorenje prokockalo veliku prednost i ostalo bez finala EHF Kupa

Rukometaši Gorenja nisu uspeli da se plasiraju u finale EHF Kupa. Nakon poraza u Atini 31:29, tim iz Velenja je u revanš meču na svom terenu remizirao sa AEK-om 31:31 (19:13), pa će se grčki predstavnik boriti za trofej, i to protiv švedskog Ištada koji je bio bolji od Anortozisa 26:22 (10:10), nakon minus dva iz prvog meča.

Veliku priliku propustili su momci Zorana Jovičića – fantastično su otvorili utakmicu, vodili sa 7:2, potom i sa plus osam u dva navrata tokom prvog poluvremena (15:7, 16:8). Međutim, u poslednjih 20 minuta usledio je veliki preokret.

Od vođstva domaćina od 25:17 u 40. minutu, kola su krenula nizbrdo.

AEK je prelaskom na odbrambenu zonu 4-2 učinio pravu stvar i počeo da topi protivničku prednost. „Ose“ su u poslednjih 20 minuta disali na škrgama, pa je u 55. minutu došlo do izjednačenja, 28:28, nakon serije žuto-crnih od 8:1. Imali su Grci i dva puta prednost u samoj završnici, ali je Verdinek uspeo makar da spase svoj tim poraza, što je slaba uteha nakon prokockanih osam razlike…

RK Gorenje Velenje : AEK  Athens HC 31:31 (19:13)

RK Gorenje Velenje: Panjtar (10 odbrana), Taletović, Tajnik 9, Verdinek 6, Miklavčič 4, Aleks Kavčič 4, Grmešk 3, Miha Kavčič 3, Haseljić 2, Pajt, Starc, Drobež, Komar, Slatinek Jovičić, Predović, Ravnikar

AEK  Athens HC: Bauer 6 odbrana, KosanovićLemos 7, Ciras 5, Pedersen 4, Buneta 3, Kederis 3, Hikerud 2, Dompris 2, Milonas 2, Moja 2, Arapmacis 1