EHF Kup: Gorenje sa plus četiri u Banjaluku! - Balkan-Handball.com
Naslovna Evropa EHF Kup: Gorenje sa plus četiri u Banjaluku!

EHF Kup: Gorenje sa plus četiri u Banjaluku!

U prvoj utakmici balkanskog dvomeča osmine finala EHF Kupa, Gorenje je u Velenju savladalo banjalučki Borac 32:28 (15:11), pa će na revanš meč koji je za šest dana na programu u „Boriku“ poneti solidnu, ali ne i nedostižnu zalihu. Bio je to zvanični debi Veselina Vujovića na klupi Borca.

Nakon 20 minuta izjednačene borbe , domaći su u finišu prvo dela stekli plus četiri, a početkom nastavka i vrlo opipljivih 20:13. Gorenje je održavalo tu prednost u igri gol za gol sve do 50. minuta i rezultata 27:21, kada je Borac počeo da topi prednost rivala.

Iako su u jednom trenutku imali i dva igrača manje, gosti su u završnici uspeli da smanje na 31:28, pre nego što je, u poslednjim trenucima, Gorenje sa linije sedam metara stiglo do konačnih 32:28.

Najbolji strijelac meča bio je Aleks Kavčić sa deset golova, Sokolić je dao jedan manje, a Pajt je šest puta pogodio u drugom poluvremenu, tako da je trio Kavčić-Sokolić-Pajt ubacio u mrežu Borca čak 25 golova!

Na drugoj strani, Nemanja Vučićević predvodio je Borac sa devet golova, od čega pet iz sedmerca, slede Milan Dakić sa stoprocentnim učinkom 4/4, te Savo Slavuljica i Goran Trkulja sa po tri gola.