EHF KUP: Krka osvojila Tuzlu, Metaloplastika čeka Islanđane sa -1 - Balkan-Handball.com
Naslovna Evropa EHF KUP: Krka osvojila Tuzlu, Metaloplastika čeka Islanđane sa -1

EHF KUP: Krka osvojila Tuzlu, Metaloplastika čeka Islanđane sa -1

Krka i Metaloplastika najbliži su plasmanu u četvrtfinale EHF Kupa posle prvih mečeva osmine finala odigranih ovog vikenda. Oslabljeni srpski predstavnik poražen je na Islandu od Valura 27:26, pa će tako imati lepu šansu da pred svojim navijačima izbori TOP 8 u međunarodnom takmičenju koje je prošle sezone osvojila novosadska Vojvodina.

VALUR – METALOPLASTIKA 27:26 (11:11)

VALUR: Gustavson 2, Gislason 2, Jonson, Bordarson 3, Palson, Oskarson 6, Gustafson 1, Juliuson, Vladimarson, Runarson, Hostert 4, Magnuson 4, Norđbjerg 2, Filkison, Peterson 2, Finson 1.

METALOPLASTIKA: Pavković, Dodić 2, Alilović 6, Mirković 1, Milovanović 2, Gavašelišvili, Arsić, U. Pavlović 3, Brajović 3, V. Pavlović, Papović 1, Simić 2, Dakić 1.

Krka je slavila na gostovanju u Tuzli 19:15 i sa velikim šansama dočekuje revanš u Novom Mestu.

Vogošća je doživela težak poraz u Rumuniju od Baja Marea 36:26.