EHF KUP: Metaloplastika sa dva poraza eliminisana od Alingsasa - Balkan-Handball.com
Naslovna Evropa EHF KUP: Metaloplastika sa dva poraza eliminisana od Alingsasa

EHF KUP: Metaloplastika sa dva poraza eliminisana od Alingsasa

Sedam dana nakon poraza u Švedskoj 29:23, Metaloplastika je i u revanš meču prvog kola EHF Kupa poražena od Alingsasa. Gosti su slavili su Sremskoj Mitrovici 30:34 (14:16).

„Plavi“ su tako okončali učešće na evro sceni već na samom početku, ali će se više od samog rezultata pamtiti činjenica da su, nakon skoro pola veka, odigrali domaću utakmicu van svoje dvorane i svog grada.

Jedini period u kojem je delovalo da srpski predstavnik ima realnu šansu da nakodnadi zaostatak u prvog duela, bio je između 10. i 15. minuta, kada je zaostatak od tri gola pretvorio u vođstvo od 9:7. Međutim, i pre i posle tog intervala, Alingsas je u potpunosti kontrolisao stanje na terenu i semaforu.

Kuriozitet ovog dvomeča leži u tome da Metaloplastika nije imala šansu uprkos čak 39 odbrana Darka Arsića za 120 minuta…

METALOPLASTIKA-ALINGSAS 30:34 (14:16)

METALOPLASTIKA: Arsić 17 odbrana, Pavković – Milenković 8, Aziz 5, Dodić 4, N. Milovanović 3, F. Milovanović 3, Srdanović 3, Todorović 1, Mirković 1, Antonijević 1, Mešter 1

ALINGSAS: Frisk 9 odbrana, Hagval 4 odbrane – Pedersen 8, Blomgren 5, Trobjornson 4, Filen 4, Lindberg 4, Anderson 3, Tor 2, Nilson 2, Sandberg 1, Svenson 1