EHF kup: Ništa od senzacije, Nekse prokockalo plus osam u Berlinu - Balkan-Handball.com
Naslovna Evropa EHF kup: Ništa od senzacije, Nekse prokockalo plus osam u Berlinu

EHF kup: Ništa od senzacije, Nekse prokockalo plus osam u Berlinu

Senzacionalna pobeda Neksea nad Fukse Berlinom od 28:20 u Hrvatskoj nije bila dovoljna da se „Gromovi“ nađu na fajnal – foru EHF kupa, pošto je nemački predstavnik u revanšu pred svojim navijačima slavio sa 25:16 (14:9).

FÜCHSE BERLIN: Wiede 6, Elisson 1, Milde, Vuković 1, Struck 1, Gojun 1, Heinevetter 1, Lindberg 4, Zachrisso 2, Fäth 5, Urios, Reißky, Stochl, Koch 3, Drux

NEXE: Lelić, Šipić, Gadža 1, Leban 1, Eter 1, Zrnić 7, Mrđenović, Barišić Jaman 4, Manci, Buvinić 1, Jurić Grgić, Lavrič, Tomić 1, Pilipović, Brumen.

Pred 5.000 navijača u „Maks – Šmeling“ dvorani, „Lisice“ su, predvođene raspoloženim golmanom Hajnefeterom, te Zakrisonom i Druksom koji nisu igrali u Našicama,  uspele da nadoknade veliki zaostatak i ipak opravdaju ulogu velikog favorita sa kojom su ušle u ovaj dvomeč. Reprezentativni čuvar mreže je sjajno branio od početka meča, a njegovi saigraču su znali to da materijalizuju – 4:0, 11:4, 12:5, da bi gosti u finišu prvog dela konsolidovali redovi i smanjili na podnošljivijih minus pet do odlaska na odmor, a početkom nastavka i na minus dva (14.12).

U 52. minutu na semaforu je pisalo 23:14, ali su momci Hrvoja Horvata izborili priliku da ipak prođu u polufinale – dva minuta pre kraja bilo je 23:16, ali je Barišić skrivio sedmerac i isključenje, nakon čega su domaći sa željenih 24:16 ušli u poslednji minut. Zbog većeg broja golova u gostima, nemačkom predstavniku je taj rezultat odgovarao, ali hrvatski viceprvak imao napad za ukupni trijumf. Nije ga iskoristio, a domaći su u poslednjim trenucima overili plasman na završni turnir u Magdeburgu.

Uz domaćina i Fukse Berlin, preostala dva učesnika fajnal – fora biće poznata u nedelju.

17.30 Gepingen – Šamberi (30:27)

20.00 Granoljers – San Rafael (23:37)