EHF Liga Evrope: Nexe jednom nogom u četvrtfinalu! (Video) - Balkan-Handball.com
Naslovna Evropa EHF Liga Evrope: Nexe jednom nogom u četvrtfinalu! (Video)

EHF Liga Evrope: Nexe jednom nogom u četvrtfinalu! (Video)

Veliki korak ka još jednom četvrtfinalu EHF Lige Evrope napravili su rukometaši Nexea, pošto su u Dizeldorfu savladali najbolji ukrajinski tim – Motor iz Zaporožja, rezultatom 23:27 (13:18).

Revanš meč na programu je za sedam dana u Našicama, gde će „Gromovi“ imati sjajnu priliku da se drugu godinu zaredom probiju među osam najboljih, a potom ponove podvig od pre 12 meseci kada su se plasirali na fajnal-for.

Međutim, pre svega toga, treba valorizovati sjajan nastup u Nemačkoj, gde Motor zbog dobro poznate situacije igra svoje utakmice kao domaćin.

Ekipa Branka Tamšea se odvojila u drugom delu prvog poluvremena, imala i plus sedam na svom kontu, ali je četiri razlike vrlo lep kapital.

HC Motor – RK NEXE 23:27 (13:18)

HC Motor: Chudinov, Kubatko 5, Blyzniuk, Shcherbina, Denysov 3, Osadchyi, Turchenko 5, Molina Casano, Kravchenko, Tomashevskyi, Horvyi 3, Onufriienko, Horiha 5, Kasai, Komok (9 odbrana), Tiutiunnyk 2

Trener: Gintaras Savukynas

RK NEXE: Kuzmanović 1 (12 odbrana), Račić, Bakić 5, Mileta 5, Vejin 7, Sršen, Radovanović, Manci Mičević, Blažević, Velkavrh, Severec 2, Moslavac 1, Kević 2, Tomić, Markušić, Pribetić 2

Trener: Branko Tamše

Sedmerci: HC Motor: 2/2;  RK NEXE: 1/3

Isključenja: HC Motor: 8 minuta (Denysov 2′, Molina Casano 2′, Tiutiunnyk 2′,2′); RK NEXE: 4 minute (Bakić 2′, Blažević 2′)