EHF LIGA ŠAMPIONA: Barsa stala u Kopenhagenu, Pariz slavi Melića - Balkan-Handball.com
Naslovna Evropa EHF LIGA ŠAMPIONA: Barsa stala u Kopenhagenu, Pariz slavi Melića

EHF LIGA ŠAMPIONA: Barsa stala u Kopenhagenu, Pariz slavi Melića

Današnje mečeve četvrtog kola VELUX EHF Lige šampiona obeležile su neizvesne završnice. Karačić je doneo veliki bod Vardaru u Monpeljeu, Brest Meškov je ponovo za gol ispustio velikog favorita, Fahrudin Melić je sa deset golova vodio PSŽ do četvrte pobede u Grupi A. Hrabri KIF Kolding je sa dva gola u poslednjem minutu otkinuo bod moćnoj Barseloni u „Brendbihalen“ dvorani. Upreostalim mečevima, Rajn Nekar Leven i Visla Plok su zabeležili očekivane pobede.

Španski šampion je velikim delom meča održavao plus četiri, ali je na kraju ponovo posustao i pokazao koliko im nedostaju jaki mečevi u ASOBAL-u. Danci su prišli na 26:25 u finišu. Lazarov je majstorski pogodio za 27:25 na manje od dva minuta pre kraja. Karlson je uzvratio istom merom, Karabatić je početnički bacio loptu u aut, a Martin Dolk je realizovao sedmerac 12 sekundi pre kraja i doneo ogromnu radost za oko 5 000 domaćih navijača. Tim Ćavija Paskvala nije uspeo da organizuje napad za preostalo vreme.