EHF LŠ (10.kolo): Monpelje slavio u "Pioniru" - Balkan-Handball.com
Naslovna Evropa EHF LŠ (10.kolo): Monpelje slavio u "Pioniru"

EHF LŠ (10.kolo): Monpelje slavio u "Pioniru"

Rukometaši francuskog šampiona, Monpeljea, imali su lak posao pred gotovo praznim „Pionirom“ u meču 10. kola sa beogradskim Partizanom 30:20 (16:7). Od samog starta, rutinski, gosti su nametnuli svoj ritam, pre svega dobrom odbranom iz koje su usledile serije kontranapada. Posle devet golova razlike na poluvremenu, rezultat na kontu Francuza se uvećavao sve do rekordnih +14 (8:22). Najbolji pojedinac meča, bio je slovenački golman, Primož Prošt sa 18 odbrana, u napadu je Kavtičnik bio najprecizniji sa šest pogodaka, dok su kod crno-belih, golmani, Vasić i Radovanović bili bolji od ostatka ekipe.

PARTIZAN – MONPELJE 20:30 (7:16)
Beograd
Hala „Pionir“
Gledalaca – 500
PARTIZAN: Vasić devet odbrana i sedmerac, Milošević 5, Ilić V, Mandić, Radanović, Maksić 6(1), Kladarin 1, Radivojević 1, Babić, Ilić, Milinić, Kostadinović, Radovanović M sedam odbrana i dva sedmerca, Mešter 3, Marsenić 4, Potić
MONPELJE: Robin, Arvin, Tež 4, Akambre 1, Žoli, Salu, Štohl, Onrubia 4, Prošt 16 odbrana i dva sedmerca, Grebil 2, Karabatić, Kavtičnik 6(2), Karabatić L 1, Gajić 4, Bojinović 3(1), Hmam 5
KRETANJE REZULTATA:  0:4 (8.) 1:4 (9.) 4:5 (14.) 5:7 (19.) 6:11 (22.) 6:15 (28.) 8:22 (43.) 13:26 (50.)

Prvi gol crno-beli su postigli u devetom minutu, što je dovoljno govorilo o ozbiljnosti, sa kojom su Francuzi pristupili meču. Na semaforu je bilo 0:4, kada se Partizan prenuo i zahvaljujući odbranama Vasića, dobio krila i vratio se rezultatski, sve do 4:5 u 14. minutu. Svoj doprinos tom kratkotrajnom uzletu, dao je i mladi Mijajlo Marsenić, izuzetnom pokretljivošću i efikasnošću iz kontranapada. Ipak, to nije bilo dovoljno za Top francuski tim. Ponovo se razbrani Prošt, a golovi Hmama, Teža i ostali, ređali su se kao na traci sve do 7:16. Crno-beli su za 16 minuta postigli tri gola i rešili svoju sudbinu.

U drugom poluvremenu, trener Brković, dao je šansu mladim igračima, a najbolju je iskoristio golman Miajilo Radovanović, odbranivši devet lopti igračima, koje je do prošle godine gledao na televiziji. Razlika se uvećavala do rekordnih 8:22, da bi u poslednjem delu utakmice, Partizan popravio utisak i zaključio svoje igranje u EHF Ligi šampiona.